Україна і світ

До України ніколи не повернуться до 5 млн громадян, якщо війна затягнеться – Лібанова

Будівельні матеріали м.Ніжин

Якщо гаряча фаза війни розтягнеться на 2 роки, Україна може втратити до 5 млн свого населення, заявила в ефірі телемарафону директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, академік Елла Лібанова.

– Головний чинник – це тривалість гарячої фази війни. Якщо вона закінчиться до кінця року, я думаю, що ми втратимо приблизно 500-600 тис. населення. Це багато, але не катастрофа. Якщо гаряча фаза війни триватиме, скажімо, 2 роки, то це може бути до 5 мільйонів, – сказала Лібанова.

За її словами, причин є кілька: по-перше, більше людей виїдуть, тобто цей процес не завершиться зараз, а триватиме ще певний час.

– По-друге: коли рано чи пізно закінчиться дія обмежень на виїзд чоловіків 18-60 років, то возз’єднання сімей відбудеться не в Україні, а за кордоном, – наголосила дефограф.

На її думку, це залежатиме, зокрема від адаптації українців за кордоном.

Із внутрішньою міграцією все значно складніше, вважає вона, оскільки значна частина людей, які переїхали до відносно безпечних регіонів, можливо взагалі не повернуться до своїх домівок.

– Росія, на жаль, залишиться нашим сусідом, і ті люди, які виїхали з Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, вони будуть розуміти, що повертаються в небезпечну зону. Тому я не впевнена, що ми взагалі зможемо відновити довоєнне розміщення населення та бізнесу, – підсумувала Лібанова.


За даними ООН, з початку повномасштабної війни з України виїхало понад 8 млн громадян, найбльше до Польщі. Експерти вважають, що після війни та хвилі біженців в Україні може лишитися 30 млн людей.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-28 18:42:08

Магазин Автозапчастин м.Ніжин