Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

До студентів НДУ імені Миколи Гоголя завітав нардеп, кандидат медичних наук Валерій Зуб (Фото)

24 листопада університет відвідав Народний депутат України, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, голова підкомітету профілактики та боротьби з онкозахворюваннями, Валерій Зуб.

У ході візиту Валерій Олексійович обговорив із ректором університету Олександром Самойленком і директором ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій Юрієм Філоненком стан і перспективи розвитку закладу в умовах повномасштабної агресії рф, ситуацію в освітній і медичній сфері України та законодавчі ініціативи, які винесено на розгляд Верховної Ради України.

Для студентів університету, Валерій Олексійович підготував ґрунтовну й актуальну лекцію, щодо впливу війни на рак. Приголомшливі прогнози зростання онкології в Україні та важливість вчасної профілактики та діагностики.
Під час ознайомлення з університетом, найбільший інтерес у поважного гостя викликали можливості матеріально-технічної бази для підготовки фармацевтів і використання лабораторного фонду в експерементальній роботі з різноманітними препаратами.

У межах візиту Валерій Олексійович поспілкувався з викладачами кафедри хімії та фармації і здобувачами спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, прочитав гостьову лекцію «Їжа та здоровʼя людини. Війна та рак», присвячену причинно-наслідковим звʼязкам виникнення онкологічних патологій та загальним підходам до їх фармакологічної корекції.

Як народний депутат України, Валерій Олексійович ознайомив студентів та викладачів із новими тенденціями змін у законодавстві щодо регулювання фармацевтичної галузі в Україні.
Під час спілкування із науковцями кафедри хімії та фармації, ним, як науковцем та професіоналом-практиком, були представлені сучасні підходи до лікування онкологічних хвороб. Валерій Олексійович поділився власним досвідом та досвідом, який набув у ході стажувань у медичних закладах Канади, Польщі та Франції.

Велику зацікавленість у шановного гостя викликала експериментальна наукова діяльність наших студентів у галузі біофармацевтичних досліджень біологічно-активних речовин. Молодими дослідниками університету було представлено застосування методу нативного електрофорезу для підтвердження взаємодій білка з фармацевтичними субстанціями.

Підсумовуючи зустріч, ректор університету Олександр Самойленко наголосив на важливості співпраці з висококваліфікованими професіоналами-практиками, що передають свій професіональний досвід нашим студентам.

Олександр Григорович висловив щиру подяку Валерію Олексійовичу за підтримку й увагу до закладу та студентства та запросив до подальшої співпраці у кращих традиціях Ніжинського вишу.

Джерело: Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-11-26 13:20:35