До річниці звільнення Бобровицької громади: згадки про жахи російської окупації. Фото

24 лютого минуло року російські війська розпочали повномасштабне вторгнення на Україну. Від перших годин війна для українців стала справді народною війною, наші міста стали містами героїв, наші села стали селами героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.
Наша громада теж пережила жахи окупації. Ми побачили підступність і жорстокість ворога, відчули на собі, що означає бути відрізаними від шляхів сполучення, коли немає можливості завезти ліки, продукти харчування, отримати пошту, побачити рідних, поїхати на роботу, а навколо лунають вибухи та їздить ворожа техніка. Загарбники заїжджали в Бобровицю, були в селах Козацьке, Ярославка, Браниця, Свидовець. Особливо тяжко довелося Старій Басані, Гаврилівці, Українці, Петрівці, Піскам, де окупанти залишалися надовго. Люди жили у постійному страху — були загиблі, поранені, зруйновані ворожими обстрілами будинки, розграбоване російськими вояками майно.
Але вороги прорахувалися, вони не розуміли, що українці – сильна нація, і можуть згуртуватися, вистояти, і дати відсіч. Так і сталося, завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони і безпеки.
У нашій громаді не панікували, а навпаки, ще більше почали працювати над тим, щоб протистояти ворогам, а також забезпечити необхідним мешканців населених пунктів в умовах окупації (а населення на той час у нас було набагато більше, бо багато людей приїхали з Києва, рятуючись від ворожих обстрілів). Завдяки злагодженій співпраці керівництва та працівників міської ради, старостатів, військових, волонтерів, приватних підприємців, комунальників, енергетиків, медиків, поліції, рятувальників та багатьох інших небайдужих громадян, наша громада трималася. Звичайно ж, було непросто, були довгі черги до магазинів з продуктами, зачинені банки та аптеки, але кожного разу ми знаходили шляхи вирішення того чи іншого питання. Крім того, майже не було перебоїв з електроенергією, газом, водою.
Багато наших жителів допомагали, хто чим міг — забезпечували оборонців, викривали позиції окупанта, в умовах оточення ворожими військами, ризикуючи життям, знаходили шляхи, щоб привезти людям хліб, продукти харчування, ліки, засоби гігієни, інші необхідні речі.
В кінці березня – на початку квітня ми відзначаємо першу річницю початку визволення українських земель від рашистських загарбників. Рік тому Сили оборони і безпеки України визволили від окупації і нашу громаду. Ми дякуємо українським воїнам за наше звільнення, а також усім і кожному, хто в цьому допомагав.
Ми розуміємо, що не можна зупинятися, тому після звільнення робимо все, щоб допомагати Збройним Силам України. Саме тому в нашій громаді триває волонтерський рух. Аграрії, члени Молодіжної ради, приватні підприємці, працівники органів місцевого самоврядування, установ та організацій на зібрані кошти придбали військовим автомобілі, пальне, необхідні засоби та матеріали відповідно до потреб.
Працівники культури, освіти, соціальної сфери, інших установ, а також всі небайдужі жителі нашої громади збирають кошти для ЗСУ, плетуть маскувальні сітки, роблять окопні свічки, готують смачну випічку, збирають продукти харчування, теплі речі, щоб передати українським воїнам.
Дякуємо всім за таку необхідну допомогу, адже наша підтримка дуже важлива для військових, які захищають Україну. Тож не будемо зупинятися, а й надалі робитимемо все, що в наших силах, аби наблизити Перемогу! Слава Україні!
Бобровицька міська рада
Р.S. Публікуємо фотографії періоду окупації, щоб нагадати про московські злочини.
Бобровицька територіальна громада
Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!
Джерело: uezd.com.ua
2023-03-30 12:18:02