Місто і регіон

До Ніжина прибув гелікоптер із Франції – ПравдаТУТ Ніжин

Ніжинський спеціальний авіазагін ДСНС сьогодні отримав ще одну рятувальну машину – вертоліт із Франції.

На аеродромі борт зустрічали: голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, начальник Управління авіації та аварійного пошуку й рятування Ігор Рунаєв, командир Спецавіазагону ДСНС Іван Коробка.

Екіпаж у Франції пройшов спеціальне навчання для керування новоприбулим гелікоптером.

Найближчим часом гвинтокрил пройде технічне обслуговування й буде готовий заступити на чергування в єдиній системі безпеки громадян і рятування на території всієї України. Про це розповів для нашого видання “Правда ТУТ” командир САЗ ДСНС Іван Коробка.

“Це вже другий гелікоптер, який знаходиться на базовому аеродромі. До кінця року очікуємо ще чотири, а може й п’ять нових гелікоптерів саме в Ніжині. Вони будуть підсилювати можливості Спеціального авіаційного загону всієї системи ДСНС і МВС у пошуку, рятуванні та наданні допомоги  громадянам України”, – роз’яснив Іван Миколайович.

Вертоліт, який прибув сьогодні в Ніжин, призначений здебільшого для рятувально-пошукового забезпечення. Це й аварійний пошук, і рятування, і лебідка, і пожежогасіння. Саме цей гелікоптер прибув в Україну найпершим, хоча на наш аеродром потрапив тільки зараз.

Із 55 “небесних” машин, які за програмою мають доставити в Україну до різних областей, Ніжин отримав гвинтокрили першим у країні, а наші рятувальники найпершими почали працювати з ними.

Інший гелікоптер, який доставили до Ніжина раніше, призначений для пошуково-рятувального забезпечення на морській поверхні. У нього є спеціальні надувні баки, він навіть може приводнюватись, а потім злітати з водної поверхні. “Той гелікоптер ми плануємо використовувати в акваторії Чорного і Азовського морів. А цей буде на пожежогасінні та проведенні рятувалних робіт”, – говорить командир САЗу.

За вже відпрацьованою схемою дислокуватись новенькі гелікоптери будуть також у західних і східних регіонах, роз’яснив І. Коробка.

У Ніжині буде побудований спеціальний Центр, який обслуговуватиме всі гелікоптери в Україні.

Як зустрічали нового “рятувальника” – дивіться фоторепортаж Ігоря Волосянкіна.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua