Україна і світ

До Конституції потрібно внести зміни, щоб мати можливість створювати незалежних регуляторів, – Герус

Так Герус прокоментував рішення Конституційного суду про законність створення НКРЭКУ

Джерело: 112.ua

До Конституції потрібно внести зміни, щоб мати можливість створювати незалежних регуляторів, - Герус

Для створення незалежних регуляторів у Конституцію України потрібно внести зміни. Таку думку на брифінгу, який транслював телеканал “112 Україна” висловив представник президента України у Кабінеті міністрів Андрій Герус.

“Це повинно врегульовуватися прийняттям нового закону про НКРЭКУ, де будуть передбачені трохи інші процедури призначення, а також, на нашу думку, повинні бути внесені зміни в Конституцію для того, щоб у ній було передбачено існування різних регуляторів, не тільки енергетичних, а також деяких антикорупційних органів”, – сказав Герус.

Так Герус прокоментував рішення Конституційного суду про законність створення НКРЭКУ. Герус уточнив, що комісія зможе приймати рішення до 2020 року, оскільки деякі положення, які визнано антиконституційними, вступають у дію 31 грудня 2019 року. 

НКРЭКУ утворив президент Петро Порошенко указом від 27 серпня 2014 року. 22 вересня 2016 року Верховна Рада прийняла закон “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг”, яким було передбачено, що НКРЭКУ є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент.

Діяльність НКРЭКУ в період президентства Порошенко була пов’язана з багатьма скандалами. Її звинувачували в прийнятті рішень в інтересах тодішнього президента, його оточення і певних олігархічних груп, зокрема мова йде про введення формули “Роттердам+” (затверджена НКРЭКУ в березні 2016 р.), яка дозволяла “викачувати” кошти з держбюджету і призвела до підвищення тарифів для населення і промисловості.

Справа про неконституційність закону про НКРЭКУ перебувало на розгляді КС з 2017 року. Протягом 2018-2019 роках, коли головою КС був Станіслав Шевчук, розгляд цієї справи було фактично заблоковано.

Джерело: www.112.ua