Україна і світ

До Києва їдуть Static-X. Що потрібно знати перед концертом американських металістів

Від історії культового альбому до сет-листа пам’ятного туру

Джерело: 112.ua

Від історії культового альбому до сет-листа пам’ятного туру

Раптова смерть Вейна Статика 1 листопада 2014 року стала справжнім потрясінням для фанатів важкої музики. Колоритному фронтмену за три дні мало виповнитися лише 49 років і на найближчий час у нього була ціла купа планів. Відгорювавши своє, члени оригінального складу групи Static-X басист Тоні Кампос, гітарист Коїті Фукуда і ударник Кен Джей вирішили, що скажуть останнє слово за свого друга, і оголосили великий світовий тур на честь 20-річчя альбому, який вони записали разом з Вейном і який прославив їх групу. Зовсім скоро “Вісконсінська смертельна поїздка” докотиться і до Києва. Розповідаємо, що потрібно знати напередодні цього знакової концерту.

Отже, Wisconsin Death Trip був дебютним альбомом Static-X і залишився найуспішнішою платівкою групи. Вийшов він 23 березня 1999 року, а у 2001 році продажу запису перевалили за мільйон і альбом був сертифікований як платиновий. Платівку похвалили і критики, і упороті меломани, і менш досвідчені слухачі. Живі члени групи вирішили, що 20-річчя її виходу стане ідеальним приводом, щоб возз’єднатися в оригінальному складі і вшанувати пам’ять фронтмена групи Вейна Статика. До того ж дати приблизно збігаються з п’ятою річницею його смерті.

Назву альбому Вейн Статік взяв із документальної книжки, яку одного разу випадково купив на барахолці. Написав її у 1973 році студент-історик Майкл Лесі, який одного разу випадково натрапив на архів старовинних фотографій з містечка Блек-Рівер-Фоллс, розташованого в штаті Вісконсін. Лесі був вражений тим, що в кінці 19 століття люди не намагалися виглядати на фото щасливими і спокійно фотографували різні дивні за теперішніх часів сюжети, наприклад своїх померлих дітей у трунах. Письменник взявся вивчати архіви місцевих газет за той час і з головою поринув у похмуру атмосферу фермерської провінції, розореної кризою 1893 року. Тогочасні газети у своїх замітках дуже докладно описували різні страшні події та публікували докладні знімки з місць злочинів, зокрема вбивств. Лесі також дізнався, що збіднілі сільські жителі Вісконсіна через своє катастрофічне становище часто божеволіли і накладали на себе руки. У результаті його невеселу документальну роботу віднесли до нео-готичного стилю. І вона буквально потрясла Статика. Причому настільки, що він, за його ж словами, взяв і вкрав її назву для свого першого серйозного релізу. Теж, до речі, досить похмурого за атмосферою та лірикою.

Найбільш складним завданням, що постало перед групою, яка наважилася на реюніон, була заміна вокаліста. Вейн Статік відрізнявся не тільки дуже впізнаваною манерою поведінки на сцені, але й ще більш впізнаваною зовнішністю – довге чорне волосся, поставлені сторчма, і заплетена борода. Деякі музиканти вдаються до нових технологій і замінюють співаків голограмою, як наприклад вчинили із Ронні Джеймсом Діо. Але фанатам такі сурогати як правило не до душі. Тому дух Вейна вирішили “відродити” у вокалісті, який носить маску і перуку співака. Дивно, але з моменту появи першого промо туру пройшло більше ніж півроку, а особистість цієї людини досі не розкрита, хоча фанати і мають певні здогадки. Найпоширеніша версія – Едсель Доуп з групи Dope. “Збереження імені вокаліста в таємниці дозволяє більше сфокусувати увагу на спогадах про Вейна і оригінальному складі першого альбому… Ми не хотіли представляти все як Static-X з новим вокалістом. Справа не в цьому, і це зовсім не те, чого ми хочемо”, – прокоментував таке рішення Тоні Кампос.

На турі на честь 20-річчя Wisconsin Death Trip історія групи Static-X не завершиться. Тоні Кампос, Кен Джей і Коїті Фукуда ще минулої осені заявили, що планують навесні випустити платівку Project Regeneration. У ній використають раніше невидані записи голосу Вейна Статіка. На релізі буде від 12 до 15 абсолютно нових треків, шість з яких вже підтверджені, а також перезаписані з новим вокалістом хіти Bled for Days і Push It. Весна давно пройшла, а дати виходу альбому все ще немає. Раніше повідомлялося, що в записі хочуть взяти участь Девід Дрейман (Disturbed), Айвен Муді (Five Finger Death Punch), Ел Йоргенсен (Ministry), Дез Фафара (DevilDriver), Едсель Доуп (Dope), Бертон К. Белл (Fear Factory) та інші. Зібрати цю компанію досить затребуваних артистів в одному місці дуже складно – ось вам і ймовірна причина затримки релізу. У будь-якому разі, це буде один з найбільш очікуваних метал-записів.

Левову частку пісень із сет-листа нинішнього туру становлять композиції саме з альбому Wisconsin Death Trip. За словами Кампоса, повернутися до старого матеріалу музикантам було дуже легко. “Це, безумовно, гірко-солодкий момент, тому що ми сумуємо за вельми важливим хлопцем. Коли ми троє вперше зібралися в одній кімнаті після всіх цих років, почуття було справді приємне. Все звучить по-справжньому убивчо і енергія на місці. Так забавно – все, що ми грали на першому альбомі, просто повернулося автоматично, це як їздити на велосипеді”, – сказав басист. І назвав повернення до коріння дійсно крутим досвідом. Кампос також зізнався, що у Вейна Статика так і не було нормального прощання, тому група вирішила влаштувати великий світовий тур, щоб вшанувати його пам’ять. Українських фанатів чекають 17 вересня о 19:00 в клубі Atlas за адресою вул. Січових стрільців 37-41.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: www.112.ua

Close