Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

До кінця лютого на Чернігівщині порахують оленів, кабанів, вовків та інших хижаків

До кінця лютого на Чернігівщині порахують оленів, кабанів, вовків та інших хижаків

Мисливський сезон 2019/2020 завершився одночасно з січнем. Відповідно, з 1 лютого в усіх мисливських господарствах Чернігівщини розпочався облік мисливських тварин.

Тож нині працівники галузі займаються клопіткою і водночас цікавою роботою.

У Чернігівському ОУЛМГ повідомляють, що диких тварин виявити в лісі, болоті чи на полі не так просто, а от сліди їхньої життєдіяльності можна побачити на кожному кроці. Кількість звірів у лісі та в місцях їхнього перебування визначається багатьма факторами. Методів обліку існує чимало, та все ж найбільш достовірним, хоч і недешевим, є авіаоблік.

Лісівники та мисливці Чернігівщини користуються новітньою технікою, зокрема, квадрокоптером і фотопастками, що є додатковим джерелом інформації про стан тваринного світу лісових, польових, водно-болотних угідь.

Скільки нарахують тварин цьогоріч, дізнаємося вже наприкінці цього місяця. Натомість підсумки торішнього підрахунку відомі.

У 2020 році було встановлено таку чисельність мисливських тварин: 1175 голів лося, 767 – оленя благородного, 54 – оленя плямистого, 11916 – козуль, 1934 – кабана, 45675 – зайців-русаків, 157 – вовків, 17 – рисі, 2181 голова норки, 742 – видри, 2777 – голів куниці лісової, 20870 – сірих куріпок.

Нова статистика – невдовзі. Між тим, уже відомо, що в Україні скорочується популяція зайців. Причина – застосування в сільськогосподарському виробництві різних мінеральних добрив.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

08.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова