Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

До ініціативи США щодо використання заморожених коштів РФ приєдналася Франція

Фото: Факти ICTV

Уряд Франції підтримав ініціативу США щодо використання заморожених російських активів в інтересах України.

Як пише Bloomberg, це підвищує перспективи укладення угоди цього тижня, під час зустрічі міністрів фінансів країн Великої сімки.

Використання активів РФ для України

Як зазначає агентство, США наполягають на тому, щоб група провідних країн із розвиненою економікою використовувала майбутні доходи від коштів російського центрального банку в розмірі близько $280 млрд, більша частина яких знерухомлена в Європі. Цей план міг би розблокувати пакет допомоги Україні в розмірі до $50 млрд.

Зараз дивляться

– Ми відкриті до ідеї мобілізації доходів від цих активів якнайкраще і якнайраніше в рамках міжнародного права, – заявив міністр фінансів Бруно Ле Мер на брифінгу для журналістів перед зустріччю G7 в італійському місті Стреза.

Раніше європейські уряди з обережністю ставилися до використання цих активів, посилаючись на побоювання з приводу юридичних ризиків і фінансової стабільності.

За словами Ле Мера, він уже попереджав владу США, що повний арешт активів суперечить міжнародному праву і правилам світової фінансової системи.

– США зробили пропозиції, які перебувають у межах міжнародного права, і ми працюватимемо над ними в конструктивному і відкритому ключі з метою досягти угоди з цього фундаментального питання фінансової підтримки України до кінця зустрічі G-7 у Стрезі, – сказав міністр фінансів.

План США щодо вилучення коштів РФ

Враховуючи, що Німеччина також позитивно поставилася до плану США, зростають шанси на те, що він буде повністю схвалений на зустрічі лідерів G-7 13-15 червня.

Перевагою дострокового отримання доходів від активів буде забезпечення вигоди для України незалежно від політичної невизначеності, пов’язаної з президентськими виборами.

Розбіжності у Вашингтоні вже ускладнили президенту Джо Байдену надання додаткової допомоги Україні, а його суперник, колишній президент Дональд Трамп, висловив скептицизм щодо підтримки України.

Джерело: Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 00:24:08