Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

До Чернігівщини запрошують туристів подивитися на розлив Десни

До Чернігівщини запрошують туристів подивитися на розлив Десни

Видовищного розливу Десни можна очікувати цього року в Чернігівській області протягом квітня та на початку травня. За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, весняне водопілля 2021 року в басейні річки Десни буде значно вищим за минулорічне і може бути подібним до паводку 2018 року.

Десна – єдина велика рівнинна річка України, що залишилася незарегульованою греблями водосховищ і зберегла свою заплаву в природному стані. Неймовірно красиві щорічні весняні розливи Десни традиційно привертають увагу туристів до місць, де можна спостерігати цю красу з виграшних ракурсів: міста Новгорода-Сіверського, околиць Остра, Сосниці та Коропа, Мезинського національного природного парку.

Посуха останніх років значно знизила масштабність розливів Десни. Востаннє річка виходила з берегів і широко розливалася своєю заплавою 2018 року. Минулого ж року розливу фактично не було.

«Тому цьогорічний паводок неодмінно приверне увагу туристів. Туроператори вже готують тури Придесенням, насамперед до Мезинського НПП і Новгород-Сіверського музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім». Найкращі панорами Десни відкриються з північної вежі Спасо-Преображенського монастиря та з оглядових майданчиків поблизу села Придеснянського», – зазначає на своїй сторінці у Facebook голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

22.03.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова