Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

До 35-річчя Чорнобильської катастрофи: у Чернігові підготували відеокліп

До 35-річчя Чорнобильської катастрофи: у Чернігові підготували відеокліп

Чернігівський обласний філармонійний центр підготував та поширив в Інтернеті відеопроєкт до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Про це кореспонденту Високого Валу повідомив заступник генерального директора обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Олександр Соломаха.

За його словами, 7-хвилинний музичний відеокліп нагадує про ціну, яку Україна заплатила за прорахунки партійно-радянського керівництва, що призвели до трагедії. Зйомки тривали 2 дні.

«Основні ролі виконували артисти Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського філармонійного центру. Усього задіяли 25-30 чоловік. Тобто проект зробили власними зусиллями. Це не потребувало додаткових ресурсів», – пояснив Соломаха.

Напередодні в ефірі телеканалу «Новий Чернігів» деталі розкрили автори постановки – головний режисер філармонійного центру Дмитро Обєдніков та художній керівник і головний диригент Академічного камерного хору Іван Богданов.

«Я готувався до створення відеокліпу ще 2013 року, але почалася війна на Сході і тому зйомки було заморожено. Зараз ми поновили ці ідеї, переробили їх і вони побачать світ. Це кліп про святих людей, які здійснили справжній подвиг», – розповів Богданов.

Сценарій створили у парі з Обєдніковим.

«За сюжетом, туристи прямують до Зони відчуження, до місця, де знаходять артефакти – світлини з минулого. На них зображені ліквідатори аварії. Фото наштовхують на глибокі думки, на відповіді на багато запитань», – додав головний режисер.

Символом життя, що перемагає, стало справжнє дерево, коріння якого проросло у покинутому приміщенні. Сумні емоції підкреслює надзвичайно духовна музика – псалом «Живий в помощі Вишняго» класика української школи хорового співу Дмитра Бортнянського.

Автор ідеї та керівник проєкту – заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун.

Фото – фрагмент відеокліпу

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
26.04.2021