Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

До 1 березня: судді з Чернігова, який «погорів» на хабарі у 20 тисяч доларів, продовжили термін відсторонення від правос

До 1 березня: судді з Чернігова, який «погорів» на хабарі у 20 тисяч доларів, продовжили термін відсторонення від правос

Вища рада правосуддя (ВРП) майже на 2 місяці продовжила строк тимчасового відсторонення від правосуддя для судді Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитра Лобана, якого спіймали на хабарі у 20 тисяч доларів.

За інформацією sud.ua, ВРП задовольнила клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової, яка просила відсторонити його до 1 березня 2022 року у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Вперше рішення про тимчасове відсторонення судді (до 10 січня) ВРП ухвалила 16 листопада. Про підозру у вчиненні кримінального правопорушення Дмитру Лобану повідомили 10 листопада. Наразі Національне антикорупційне бюро України проводить досудове розслідування. До 10 квітня його термін продовжив своєю ухвалою від 24 грудня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду.

Дмитра Лобана підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, тобто в проханні та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища.

Нагадаємо, суддя попросив та одержав неправомірну вигоду за винесення рішення в адміністративній справі на користь позивача. У справі фігурує виробничий кооператив «Лутава» зі Старої Басані Бобровицького району. За версією слідства, хабар підозрюваний одержав двома траншами: до винесення рішення у розмірі 7 тисяч доларів та після прийняття раніше домовленого рішення у розмірі 13 тисяч доларів. 

Суддю викрили. 9 листопада 2021 року одразу після одержання ним другої частини обумовлених коштів. Наступного дня йому повідомили про підозру. 

15 листопада 2021 року ВАКС застосував до судді запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 762 720 гривень. Дмитра Лобана відпустили після того, як фізична особа, яку не називають, внесла гроші. 6 грудня апеляційна палата ВАКС збільшила заставу до майже 1 мільйона.

Фото – з мережі.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
03.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь