Україна і світ

Дніпропетровські фіскали три тижні тримали бізнесмена в полоні, а тепер пропонують за нього 20 тис. дол., – ЗМІ

Дніпропетровські фіскали на чолі з першим заступником керівника управління ГФС Сергієм Пеньковим три тижні тримали в полоні директора компанії “Софт Оіл” Кирила Суворова. Після того, як підприємцю вдалося втекти з місця утримання, фіскали стали шантажувати колег бізнесмена – пропонуючи за його голову $20 тис., пишуть “Українські новини” з посиланням на сюжет на одному з українських телеканалів.

Джерело: 112.ua

Податківці викрали Кирила Суворова просто на вулиці в кінці травня і закрили на турбазі як заручника, йдеться в матеріалі. “Почали тиснути і психологічно видавлювати свідчення – підпиши відмова від своєї фірми. Слідчий почав говорити: “Давай не рипайся, давай починай розповідати, тому що зараз заведемо в камеру – почнемо допит по-іншому”, – розповів бізнесмен журналістам.

Як йдеться у матеріалі, причиною таких дій фіскалів стала масло на суму $7 млн, що “Софт Оіл” напередодні розвантажила в Миколаєві. Масло за клопотанням податкової суд заарештував. Суворова викрали. Поки його шукали, до адвоката компанії прийшла посередниця від правоохоронців.

“Вона сказала, що представник від керівництва. Я так зрозумів, податкової міліції Дніпропетровської області. За звільнення масла була озвучена сума $180 тис. Частина повинна була бути передано в податкову міліцію Дніпропетровської області, частина передбачалася для Миколаївської митниці”, – розповів адвокат Роман Могила.

Після трьох тижнів змісту Суворову вдалося втекти з полону. 28 серпня масло заарештували повторно. Самі ж представники ГФС вийшли на юристів підприємця з пропозицією “продати” директора фірми.

“Зателефонував Юрій Францен. Це, як мені відомо, оперуповноважений Дніпропетровської податкової міліції. Він мені заявляє, що він прийшов від керівника і є цікава пропозиція. Він виклав його. Вона полягала в тому, що за грошову винагороду я повинен назвати місце, де знаходиться Суворов, допомогти притягнути його до кримінальної відповідальності, допомогти переконати його, що треба дати свідчення, які будуть компрометувати за злочини, які він не скоював. 20 тисяч доларів”, – розповів адвокат Єгор Латайко.

Як повідомлялося раніше, на початку травня українська компанія ТОВ “Софт Оіл” підписала контракт на поставку базового масла в Україні. У травні в Миколаїв прийшли два танкери. З дозволу та під контролем митниці в Миколаєві масло було злито, відібрано зразки для лабораторних аналізів. 28 травня лабораторія видала висновок, що декларант правильно визначив код товару. Це повністю підтверджувало митні декларації на імпорт. Була оплачена перша частина зборів у бюджет у розмірі 8 млн грн.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua