Україна і світ

Для розгляду справи щодо захоплення українських моряків по суті буде створений окремий арбітраж, – Зеркаль

За словами заступника голови МЗС, справа буде розглядатися ще довгий час, але Росія зобов’язана відпустити українських моряків вже зараз

Джерело: 112.ua

Для розгляду справи щодо захоплення українських моряків по суті буде створений окремий арбітраж, - Зеркаль

Справа про імунітети українських кораблів і моряків, захоплених Російською Федерацією, по суті буде розглядати окремий арбітраж. Про це заявила після засідання Міжнародного трибуналу ООН по морському праву заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“По суті справа буде розглядатися не в цьому суді (Міжнародний трибунал з морського права, – ред.). Буде створено окремий арбітраж на підставі додатка 7 до Конвенції (Конвенція ООН по морському праву, – ред.). Це буде тривати роками”, – зазначила вона.

За словами Зеркаль, сьогоднішнє рішення Трибуналу – суттєва перемога для України. “Основне, що ми сьогодні отримали, – це питання звільнення наших моряків, наших кораблів, і те, що Трибунал визнав, що у них є юрисдикція, те, що Трибунал визнав, що застереження Російською Федерацією щодо військової активності не застосовується і що є негайність для забезпечення прийняття цього рішення”, – зазначила вона.

Заступник голови МЗС підкреслила, що російська сторона повинна закрити кримінальні справи і звільнити моряків. “Як вони будуть це робити – це вже не питання Трибуналу. Трибунал не дає Росії ніяких вказівок щодо того, як це зробити. Це дуже зважене і мудре рішення”, – сказала вона.

При цьому Зеркаль додала, що протягом місяця Москва повинна відзвітувати перед Трибуналом, як і Україна, щодо того, як вона виконали наказ суду.

Відповідаючи на питання про можливі заходи у випадку, якщо Росія не звільнить кораблі і моряків, Зеркаль пояснила: “Є санкції. Є міжнародне співтовариство, яке може застосовувати тиск до країн, які не виконують рішення Трибуналу”.

За її словами, виконання рішення “більш ніж обов’язкове”, рішення дуже чітке, “навіть більш чітке, ніж ми сподівалися”.

Нагадаємо, Міжнародний трибунал ООН по морському праву сьогодні, 25 травня, зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і кораблі, які були захоплені біля Керченської протоки восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

Проти винесення відповідного рішення був тільки російський суддя Колодкін.

Також важливо: Росія не відправила на слухання свого офіційного представника, а також відмовилася надавати матеріали для слухання, однак згідно чинному міжнародному праву все одно зобов’язана виконувати прийняті судом рішення.

Міжнародний трибунал з морського права очікує звільнення російською стороною українських моряків до 25 червня 2019 року.

В РФ вже відреагували на цю подію, заявивши, як і до цього, що інцидент з українськими суднами в районі Керченської протоки не входить в юрисдикцію трибуналу.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua