Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Для реалізації ініціативи про множинне громадянство не потрібно змінювати Конституцію – Веніславський

Для впровадження ініціативи президента Володимира Зеленського про множинне громадянство не потрібно буде змінювати Конституцію України.

Про це заявив в одному з інтерв’ю народний депутат (Слуга народу), представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

За його словами, президентська ініціатива не суперечить нормам чинного закону Про громадянство України. В цьому документі прописано, що якщо громадянин України набуває громадянства іншої держави, у відносинах з Україною він вважається лише українцем.

– Чинний закон України про громадянство і так уже багато років де-факто дозволяє мати множинне громадянство. Тому що у ньому чітко зазначено, що якщо громадянин України набуває іноземного громадянства, він у відносинах з Україною вважається лише громадянином України. А якщо іноземець набуває українського громадянства, то у відносинах з Україною також вважається лише громадянином України, – зазначив Веніславський.

Він уточнив, що в законодавчих ініціативах Зеленського також зроблено акцент на цих нормах. Водночас президентський законопроект (№ 6368) містить кілька важливих новацій:

1. Іноземцю, який захоче отримати громадянство України, не потрібно буде відмовлятися від іноземного (у чинному законодавстві такої можливості не передбачено).

– В ініціативах президента передбачено, що це (відмова від іноземного громадянства, – Ред.) є не обов’язковим, окрім тих країн, які будуть віднесені Кабінетом міністрів до країн із підвищеним міграційним ризиком. І, звичайно, це неможливо з громадянами країни-агресора, – пояснив Веніславський.

За його словами, це дозволить представникам української діаспори отримати громадянство України, не виходячи із громадянства країни проживання.

2. Президентський законопроект дозволить набувати громадянство України за територіальною ознакою (якщо в людини батько, мати, дідусь чи бабуся проживали на територіях, які було проголошено Українською державою).

– Якщо вони проживали на цих територіях, то їм навіть не потрібно приймати громадянство. Їм потрібно буде просто набути громадянства шляхом територіального походження. В цьому випадку це окрема процедура, простіша, яка не потребує проживання в Україні протягом останніх 5 років, – наголосив Веніславський.

Нардеп нагадав, що один із ініційованих Зеленським законопроектів передбачає, що особи з іноземним громадянством не матимуть права обіймати посади в держорганах України.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-12 22:08:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин