Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Для протидії ВІЛ-інфекції запроваджуються нові підходи, серед них – самотестування: МОЗ

У рамках міжнародного проєкту REACH 95: Доступність якісних послуг з ВІЛ в закладах охорони здоровʼя України будуть збільшені можливості послуг з самотестування на ВІЛ на рівні громад.

За допомогою віртуального пошуку можна буде визначити найближчі місця, де можна пройти тестування або отримати набір для самотестування.

Інноваційні підходи до протидії ВІЛ-інфекції

Проєкт REACH 95: Доступність якісних послуг з ВІЛ в закладах охорони здоровʼя України реалізується за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД через Агентство США з міжнародного розвитку USAID та міжнародну організацію PATH.

Цей пʼятирічний проєкт охопить 268 медзакладів у 16 регіонах України. Він спрямований на розширення послуг із профілактики для людей, які живуть із ВІЛ, та збільшенню точок самотестування поза медзакладами.

– Окрема частина проєкту – впровадження інтегрованої діагностики ВІЛ серед груп ризику, – зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

На 2024 рік договори із НСЗУ на забезпечення медичних послуг для пацієнтів із ВІЛ уклали 367 закладів охорони здоров’я. Обсяг послуг з тестування на ВІЛ у 2023 році збільшився на 39,6% . При цьому майже вдвічі зросла кількість обстежень за допомогою швидких тестів (до 1 257 646 проти 647 949 у 2022 році).

Як діє доконтактна профілактика

Національна програма доконтактної профілактики (ДКП) безоплатно забезпечує антиретровірусними препаратами людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ. Послуга доступна у визначених медзакладах у кожному регіоні.

У 2023 році нею скористалися:

  • 41% чоловіків, які мають секс із чоловіками;
  • 19% людей, які приймають ін’єкційні наркотики;
  • 1% людей, які надають сексуальні послуги за винагороду.

Антиретровірусна терапія (АРТ) є одним із вирішальних факторів впливу на зменшення ризику передавання вірусу та зниження захворюваності й смертності, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією серед людей, які живуть із ВІЛ.

Станом на 1 січня 2024 року в Україні 118 348 людей, які живуть з ВІЛ, отримують антиретровірусну терапію.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 15:52:37