Новини Чернігова

Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний лад

Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний лад

Перемога України – спільна справа всіх українців. Хтось її здобуває на полі бою, а хтось своєю працею в тилу. А ось робота чернігівської майстрині Катерина Жибер – ще й із патріотичним колоритом.

Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний ладЖінка виготовляє прикраси, причому чимало з них – у національному стилі. Завдяки ним майстриня не тільки заробляє, а й робить добрі справи – донатить на ЗСУ, залишаючи собі лише кошти на прожиття та матеріали для роботи. Також пані Катерина вважає, що її прикраси єднають українців по всьому світу, нагадуючи нам, ким ми є.

«Це такий мій матеріальний і духовний внесок у нашу Перемогу», – у коментарі для ЧЕline зазначила Катерина Жибер.

Прикраси з національним колоритом майстриня виготовляє давно, з 2014 року, як на українську землю прийшла війна.

«Це водночас традиційні, але переосмислені по-сучасному символи. Особливим попитом користувалися маки, прикраси з вишивкою, червоні намиста. Тобто все наше традиційне українське, але на сучасний лад», – розповіла майстриня.

Після вигнання окупантів із Чернігівщини майстрині самій захотілося виготовляти більше таких робіт. Таким був поклик серця. До того ж, за її словами, нині люди більше потребують саме патріотичних прикрас і  виробів. Так і з’явилися брошки з полімерної глини у вигляді знаменитої собачки-розміновувача Патрона, «бойові» гуси та інші прикраси.

«Під час облоги Чернігова я з родиною була в місті, не виїжджали. Але в той час я нічого не могла робити, бо було дуже важко і страшно. Найперші мої роботи після вигнання ворогів із Чернігівщини – це плетені сердечка. Такі я робила і раніше, в 2014 році. Тобто не новинка. Просто згадала і знов почала їх робити.

Нині ж з’явився попит від людей на мої вироби. Наприклад, Патрона мене попросили зробити. Але я не хотіла, щоб він був таким, як у всіх, то виготовила його трішки мультяшним. Купують чернігівці, люди з інших міст і за кордон везуть. Як подаруночки сім’ям, які прихистили українців. Наші люди хочуть віддячити, тому дарують такі подаруночки з особливим змістом», – розповіла Катерина Жибер.

Майстриня каже, що їй дуже приємно бачити, що люди носять прикраси, виготовлені її руками, зокрема намиста, сережки, браслети…

Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний лад Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний лад

«Я роблю багато різних прикрас, новорічні магніти з символами року, трішки картини малюю. А ще виготовляю листівки, була й патріотична серія – із моїм баченням. На них зображені україночки, як лялечки в національному стилі, в українських костюмах. Знову ж, не обійшлося без зображень Патрона і листівок у жовто-блакитних тонах», – зауважила майстриня.

Нині вона закупила заготовки для виготовлення шкатулок і ключниць. Передбачається, що вони також будуть в українському стилі.

«Це мій моральний внесок у підтримку єднання українців. Нас гуртує, що ми показуємо, що ми – українці, що ми – єдині та сильні. Я так вважаю», – сказала майстриня.

Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний лад Для Перемоги та єднання: чернігівська майстриня виготовляє прикраси в українському стилі на сучасний лад

14.08.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин