Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дезінформація про Covid-19 може коштувати людям здоров’я і навіть життя

Згідно із новим дослідженням Австралійського національного університету (ANU), люди, які довіряють першим враженням, частіше повірять дезінформації про Covid-19 і поділяться нею.

У дослідженні порівнювали інтуїтивних мислителів, тих, хто схильний приймати рішення на основі негайного інстинкту, з рефлексивними мислителями, тими, хто зупиняється і розмірковує про точність представленої ним інформації.

У рамках дослідження 742 австралійцям було показано п’ять вже спростованих заяв про Covid-19 і п’ять точних заяв органів громадської охорони здоров’я. Потім учасникам було запропоновано пройти невеликий тест на їхній стиль мислення.

– Учасники, які давали інтуїтивно зрозумілі, але неправдиві відповіді, значно гірше бачили різницю між правдивими твердженнями і дезінформацією, – зазначив провідний автор, дослідник Метью Нерс.

За його словами, вірусна дезінформація про Covid-19 поширюється так само, як і сам вірус.

Розуміння того, як інтуїція може бути принаймні частковою причиною поширення дезінформації про Covid-19, дає науковим комунікаторам важливі підказки про те, як реагувати на цей виклик.

Наприклад, просте нагадування людям не поспішати і обмірковувати хитрі твердження може допомогти їм відкинути дезінформацію і перешкодити слідувати неефективним або навіть небезпечним порадам.

Заохочення людей подумати двічі, перш ніж ділитися інформацією, також може уповільнити поширення помилкових тверджень, переконаний вчений.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-30 20:27:12