Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Держпродспоживслужба встановила порушення декларування зміни цін на продукти харчування

Держпродспоживслужба встановила порушення декларування зміни цін на продукти харчування

З 18 травня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Згідно з цим документом суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняти роздрібну ціну на понад 5% на товари, включені до переліку соціально значущих.

На виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України  з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2021 рік працівниками Відділу контролю за регульованими цінами була проведена планова перевірка дотримання вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін суб’єкта господарювання, що провадить свою діяльність на ринку торгівлі продовольчими товарами.

Перевіркою встановлено, що суб’єкт господарювання,  починаючи з 18.05.2020 року реалізацію таких продуктів, як масло вершкове жирністю 72,5% та  хліб житньо-пшеничний, здійснював за ціною, що зростала більше ніж на 5% до роздрібної ціни, без процедури декларування зміни цін.

Відтак суб’єкт господарювання порушив вимоги п.3 Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року  № 341. А це є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

За результатами перевірки до суб’єкта господарювання застосовані адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у розмірі 31070,22 грн.

Посадову особу суб’єкта господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих  цін притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу у розмірі, визначеному статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до Припису суб’єкт господарювання  зобов’язаний у місячний термін  усунути порушення шляхом приведення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. №341.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

30.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин