Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Держекоінспекція: Хто і як може стати громадським інспектором

dezhekoinspekciya

Під час прийому громадян в Офісі Держекоінспекції у Кривому Розі Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів про повноваження громадських інспекторів.

«Наразі по всій Україні діє близько 500 таких інспекторів. І Держекоінспекція продовжує працювати над розширенням цієї мережі. До її складу входять потужні та авторитетні екоактивісти, фахівці-екологи та небайдужі громадяни», – зазначив Андрій Мальований.

Під час прийому він розповів, що потрібно, аби стати громадським інспектором.

«Перш за все – це мотивація. Людина повинна хотіти вкладати час та зусилля у захист довкілля. По друге – досвід активної природоохоронної діяльності в громадських організаціях чи спілках», – зауважив Андрій Мальований.

Для того, щоб стати громадським інспектором, потенційний кандидат повинен пройти кілька етапів.

«Спершу необхідно подати заяву та рекомендацію від громадської організації до підрозділу ДЕІ. Потім – співбесіда та отримання посвідчення громадського інспектора. Після цього людина повинна пройти навчання, щоб детальніше вивчити природоохоронне законодавство, свої права та обов’язки на посаді», – пояснив Андрій Мальований.

Загалом до повноважень громадського інспектора входить участь у перевірках спільно з працівниками ДЕІ, допомога у складенні адмінпротоколів та розрахунку збитків.

«Сподіваюсь, що тенденція до розширення цього громадського сектору буде продовжуватись. Це дозволить посилити екоконтроль, зробити його відкритішим та прозорішим», – додав Андрій Мальований.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

19.06.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова