Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Державі повернули «прихватизовану» базу відпочинку кінематографістів на Чернігівщині

Державі повернули «прихватизовану» базу відпочинку кінематографістів на Чернігівщині

Незаконно приватизовані будинки бази відпочинку кінематографістів, що розташовані у лісі на березі Десни неподалік села Короп’є на Козелеччині, передали державі.

Про це кореспонденту Високого Валу телефоном повідомив речник обласної прокуратури Валерій Литовченко.

За його словами, наразі у повному обсязі виконали рішення Господарського суду Чернігівської області.

«Права власності держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України зареєстрували відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Збереження майна має забезпечити обласна влада», – зазначив Валерій Литовченко.

Він пояснив, що у липні 2021 року суд задовольнив позов керівника Ніжинської місцевої прокуратури в інтересах держави, в особі Міністерства культури та інформаційної політики України до товариства з обмеженою відповідальністю «Будинок на Десні». За рішенням суду, за Міністерством визнали право власності на нежитлові будівлі загальною площею 709 кв.м, а також право витребувати майно з незаконного володіння ТОВ.

Установлено, що ще в 1977 році Українській студії хронікально-документальних фільмів в довгострокове тимчасове користування надано 1,5 га лісів Остерського лісгоспу неподалік села Короп’є колишнього Козелецького району. Тоді там за кошти державного підприємства збудували базу відпочинку, яка складалася з 25 цегляних будинків.

Пізніше, як стверджують в обласній прокуратурі, посадовці ТОВ «Будинок на Десні» використали завідомо підроблені розпорядчо-владні документи і незаконно зареєстрували право приватної власності на будівлі бази відпочинку.

Нагадаємо, що розслідування кримінального  провадження, яке відкрили за ч. 4 ст. 191 КК України за фактом незаконного заволодіння державним майном, досі триває. Підозру нікому не вручали.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь