Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Держава має віддати належну громадам землю поза населеними пунктами

Держава має віддати належну громадам землю поза населеними пунктами

Новий очільник Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко визнає, що на сьогодні об’єднані територіальні громади – практично обезземелені. Їхні потенційні резерви та запас землі, що могли б використовуватися для розвитку, вже розграбовані.

Як зазначила керівниця фракції «Наш край» у Чернігівській облраді Ольга Чередник, на сьогодні саме Держгеокадастр в областях розпоряджається землями органів місцевого самоврядування поза межами населеного пункту. «Водночас влада неодноразово обіцяла передати ці землі ОТГ, але виконала цю обіцянку лише частково – для окремих громад», – сказала вона.

«Наш край» закликає владу не допустити бідності громад: парламент має ухвалити законопроєкти про передачу земель державної власності за межами населених пунктів і посилити захист прав на землю ще до відкриття ринку.

«Запас земель дасть громадам і кожному їх мешканцю перспективу розвитку та соціальної справедливості. А інвесторам – можливість ефективно працювати, без зайвих адміністративних навантажень і корупційних «схем», – наголосила Ольга Чередник.

Водночас вона акцентувала, що на Чернігівщині обласна організація «Нашого краю» послідовно відстоювала питання передачі у власність громад лісів, що наразі належать районним агролісгоспам.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

09.07.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова