Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Депутати Ніжинради підтримали Звернення до Президента та Уряду: місцеві бюджети не повинні утримувати «Укрзалізницю»!

Сьогодні, 14 грудня, під час чергової сесії Ніжинської міської ради, Ніжинський міський голова Олександр Кодола попросив депутатів підтримати Звернення до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля та до Кабінету Міністрів України щодо недопустимості чергового наступу на місцеві бюджети, а саме – фінансової підтримки «Укрзалізниці» за рахунок бюджетів місцевого самоврядування.

Його також буде направлено й до Конгресу місцевих рад при Президентові України.  

Дане Звернення вже обговорювалося на виконкомі Ніжинської міської ради 25 листопада.

«Ми закликаємо скасувати некоректне рішення центральної влади по відношенню до органів місцевого самоврядування», — зазначив  О. Кодола.

Міський голова розповів депутатам, в чому полягає суть Звернення.

«У листопаді 2021 року, за ініціативи Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Кабміном була затверджена Методика нормативної грошової оцінки земельних ділянок. На сьогодні «Укрзалізниця» сплачує в місцеві бюджети плату за землю. Для нашого міста це друге за розміром джерело формування бюджету нашої громади.

Якщо вдвічі зменшаться ці надходження, то наш місцевий бюджет у наступному році зменшиться на 35 млн. грн. Це значні втрати для бюджету. До прикладу, за ці кошти ми повністю утримуємо такі бюджетні галузі, як охорона здоров’я, культура і мистецтво. Або для порівняння — утримання на півріччя сфери освіти. Це значні кошти, і ми вважаємо, що є несправедливим дотувати «Укрзалізницю» за рахунок місцевих бюджетів. Я вважаю, що це ще один крок до згортання децентралізації. До зменшення фінансової бази місцевого самоврядування. Для нашого міста – це неприпустимо. Щобільше, ніхто не запитував думки міських голів, ніхто не проводив консультації з Асоціацією міст України з цього приводу. Це абсолютно не правильно, наряду з тим, що покладено на нас невластиві функції з компенсації різниці в тарифах, хоча соціальна політика — це завдання держави, а й ще забирають від нас наші фінансові можливості», — підкреслив Олександр Михайлович.

Депутати Ніжинської міської ради підтримали дане Звернення.

Також від депутатів прозвучала пропозиція ще й оскаржити його у суді.

«Опрацюйте, будь ласка», — таке доручення надав очільник міста відділу юридично-кадрового забезпечення.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-14 20:26:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин