Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Депутатський контроль за діяльністю влади – дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади – дієва демократична норма

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участі у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції та бюджетної політики. Відповідне звернення підписав керівник фракції Сергій Баришовець.

За його словами, невід’ємною складовою системи стримувань і противаг у структурі «владної горизонталі» в сучасних демократичних суспільствах є депутатський контроль за діяльністю органів влади. Саме тому депутатські фракції, які не брали участі у формуванні керівництва облради, мають зосередитися на аналізі дій депутатської більшості, виявленні та викритті недоліків у їхній діяльності, розробленні та внесенні на розгляд облради альтернативних рішень щодо соціально-економічного та суспільно-політичного життя Чернігівщини тощо.

«Ґрунтуючись на демократичних нормах, пропонуємо обрати головами постійних комісій Чернігівської обласної ради восьмого скликання, предметами відання яких є:

забезпечення свободи слова та права громадян на інформацію;

запобігання та протидія корупції;

бюджетна політика і міжбюджетні відносини

депутатів фракцій, які не увійшли до органів управління обласної ради, а саме: депутатських фракцій політичних партій «Наш край», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «За майбутнє», – йдеться у зверненні.

Сергій Баришовець наголосив, що від початку діяльності обласної ради нового скликання «Наш край» відстоює принципи законності та діяльності регіонального представницького органу на демократичних засадах. Він висловив сподівання, що ця пропозиція буде реалізована, і в облраді буде сформовано баланс політичної відповідальності.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

13.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова