Україна і світ

Депутати планують законодавчо врегулювати дистанційну роботу

Депутати пропонують законодавчо унормувати дистанційну форми роботи.

Законопроект №4051 про вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи уже зареєстрований на сайті Ради.

Автори пропонують забезпечити співробітникові можливість поєднувати роботу в дистанційному та звичайному режимі.

Робота

Депутати також пропонують покласти на власника або уповноважений орган зобов’язання забезпечити безпечні умови роботи і передбачити право роботодавця під час укладання трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання, де співробітник буде виконувати робочі обов’язки.

Згідно із законопроектом, співробітник повинен бути ознайомлений в письмовій формі або через електронний документообіг з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, оповіщенням і іншими документами.

Також законопроект пропонує дозволити дистанційне ознайомлення співробітника з вимогами по охороні праці, зокрема по відеозв’язку.

– Грамотне удосконалення трудового законодавства може стимулювати переведення великої кількості співробітників з роботи за договорами цивільно-правового характеру на повноцінні трудові відносини з роботодавцем. Це забезпечить більшу захищеність співробітнику в трудовому процесі, – йдеться у документі.

Також нардепи хочуть розглянути законопроект №4056 про внесення змін до Закону України Про повну загальну середню освіту щодо механізму дистанційної форми навчання у разі настання обставин, які унеможливлюють відвідування закладів освіти.

Віддалена робота у Facebook

Співробітники Facebook працюватимуть віддалено до липня 2021 року. Таке рішення ухвалило керівництво компанії через пандемію коронавірусу.

Кожному співробітнику для організації домашнього офісу виділять по $1 тис.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-04 20:18:48