Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Депутати Чернігівської райради ознайомилися з діяльністю служби пробації в області

Депутати Чернігівської райради ознайомилися з діяльністю служби пробації в області

Депутати фракції «Наш край» Чернігівської районної ради Дмитро Шкильов (керівник фракції), Дмитро Мехед та Денис Лисов ознайомилися із діяльністю філії державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області.

Начальник філії Євгеній Скалюн провів екскурсію закладом та розповів про напрями його роботи. Він пояснив, що пробація впроваджується в Україні з використанням європейського досвіду. Зокрема, вона існує як альтернатива до тюремного ув’язнення і допомагає людям, які скоїли правопорушення, стати на шлях виправлення, перебуваючи в громаді. Це виправлення без позбавлення волі. Висновок про необхідність пробації робиться на етапі досудового розслідування зі сторони органів пробації.

За словами Дениса Лисова, який займається юридичною практикою, має бути більш активною співпраця різних сторін, у тому числі і суддівського корпусу, аби частіше застосовувати пробацію і давати людям шанс почати нове життя без перебування у місцях позбавлення волі.

Дмитро Мехед зауважив, що пробація є вигідною економічно, оскільки не потребує утримання місць позбавлення волі, і за попередніми даними, пробація дозволяє суттєво (чи не вдвічі) знизити кількість повторних злочинів. Також під час спілкування депутати цікавилися особливостями пробації, взаємодії з органами влади та роботодавцями.

Депутати Чернігівської райради ознайомилися з діяльністю служби пробації в області

Дмитро Шкильов зазначив, що в діяльності служби пробації особливо важлива в аспекті допомоги у працевлаштуванні громадян, як скоїли правопорушення. Адже для них це питання досить гостро постає, як у період пробації, так і в період подальшої адаптації. Він також переконаний, що такі зустрічі є корисними та важливими для депутатів, представників влади, які можуть враховувати ці аспекти у своїй діяльності.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

24.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова