Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

День Володимира: історія, традиції та прикмети свята

День Володимира: історія, традиції та прикмети свята

28 липня православна церква вшановує пам'ять князя київського та новгородського Володимира Святославовича.

Цей князь дуже шанується в суспільстві, оскільки саме він, як вважається, хрестив Русь.

Тому також саме 28 липня святкується день хрещення Київської Русі. Цього року святкуватимуть 1031 рік з моменту Хрещення Русі.
 

Хто такий Володимир Великий

Володимир, прозваний у народі Красне Сонечко, був внуком святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

У 987 року Володимир, захопивши Херсонес, який належав на той момент Візантійській імперії, і погрожуючи походом на Константинополь, зажадав у візантійських імператорів-співправителів Василя і Костянтина руки їх сестри, царівни Анни. Брати дали згоду на шлюб за умови, що київський князь прийме християнство.

За переказами, перед весіллям Володимир раптово осліп. В надії на зцілення майбутнього чоловіка Ганна запропонувала йому якомога швидше хреститися. І під час хрещення Володимир і справді прозрів. Після чого і виголосив свою знамениту фразу: «Тепер я побачив Бога Істинного!» Це чудо так вразило багатьох дружинників князя, що і ті хрестилися. А потім послідувало звернення в християнство держави.

День Володимира: історія, традиції та прикмети свята

За хрещення Русі князь Володимир і шанується церквою як святий рівноапостольний. У князя Володимира в цілому було 12 синів і ще усиновлений син князя Ярополка – Святополк. Всі вони були князями у важливих центрах Русі.

Помер Володимир 15 липня 1015 року в селі Берестові під Києвом, а поховали його у світлиці в Десятинної церкви при величезній кількості присутніх. Вшановувати пам'ять святого Володимира почали вже в XI столітті, однак тільки в XIII столітті відбулася загальноцерковна канонізація та зарахування князя до лику святих.

Традиції дня

Згідно з народними віруваннями, сонце в цей день світить особливо яскраво. Жінкам в цей день потрібно добре відпочити. У поле і зовсім не варто було виходити, оскільки вважали, що там розгулює нечиста сила.

Говорили, що якщо 28 липня встановлюється сонячна погода – це справжнє щастя і удача, адже саме зараз сонячні промені є найбільш корисними, оскільки дарують силу та здоров'я.

Також заведено молитися іконі святого Володимира, яку можна зустріти в будь-якому храмі. Всього таких ікон існує безліч, а якому з образів молитися, залежить від бажання віруючого. Образ Володимира здавна поважають, шанують як правоохоронці, так і військові.

Крім того, моляться перед іконою і люди зі слабким зором або тяжкохворі, оскільки є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю хворобу, тому це вселяє надію на зцілення.

Головні прикмети цього дня

Не можна жати – прикмета до того, що побачиш погана прикмета.

28 липня сонячні промені володіють цілющою силою.

Виходити в поле на Улиту – поганий знак.

Південний вітер подув – погода буде ясною. Східний – до вітряної та дощової погоди, яка простоїть кілька днів.

Якщо грім гучно гримить, буде злива.

Якщо веселки після дощу не видно, то попереду багато ясних днів.

Ввечері туман – до дощу.

Коники голосно скрекочуть – до спеки.

Якщо у цей день липа пожовтіла – це до пізньої осені. Якщо інші дерева стали жовтими раніше липи, осінь прийде раніше, ніж зазвичай.

Якщо зранку пройшов дощ, далі протягом дня буде сонце.

Що не можна робити в цей день

В цей день не можна жати хліб

В цю дату не можна лаятися і сваритися з близькими людьми

За матеріалами з відкритих джерел
 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.07.2020