Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

День українського прапора: як святкували в Києві, Дніпрі та Одесі


День українського прапора: як святкували в Києві, Дніпрі та Одесі

У понеділок, 23 серпня, в Україні відзначається День державного прапора. По всій країні в цей день влаштовують акції, флешмоби, а також піднімають прапори і встановлюють рекорди.

Зокрема, у Києві біля посольства Російської Федерації зібралися активісти, які розмістили на прилеглій території 150 прапорів країни, кожен з яких символізував 100 українських загиблих військових.

Таким чином активісти вирішили нагадати росіянам про загибель 15 тисяч українців, які пожертвували життям заради незалежності своєї країни.

– Україна пам’ятає, що головним винуватцем загибелі 15 тисяч осіб є Кремль і особисто президент РФ Володимир Путін, – розповів організатор протесту Артем Бронжуков.

Крім того, акції до Дня прапора пройшли і в інших містах. У Львові, наприклад, 850 військових пройшли святковим маршем вулицями міста.

У ході брали участь не лише українські силовики із ЗСУ, Нацгвардії, поліції та ДСНС, а й бійці різних підрозділів країн-союзників: США, Канади, а також Литви.

Після завершення урочистих заходів у львівській Академії сухопутних військ виставили на показ військову техніку, подивитися на яку могли усі бажаючі.

– Для мене прапор – це ДНК нашої країни. Ніщо нам не далося просто так: ми пролили багато крові заради нашої держави. Тому потрібно вчити своїх дітей патріотизму, – розповів один з львівських військовослужбовців на ім’я Олександр.

Святкування також відбулося і в Дніпрі, де традиційно підняли державний прапор на висоту 72 метри.

В свою чергу дніпровські рятувальники під час власного флешмобу, який вони підгледіли у колег із США, підняли прапор на пожежних автодрабинах.

Хоч сильний вітер і завадив встановити його на заплановану висоту у 34 метри, співробітники ДСНС влаштували для мешканців міста справжнє шоу, яке присвятили українським захисникам.

– Цей прапор – найбільший, що було піднято за допомогою технічних засобів. Ми сподіваємося, що рекорд буде внесено до Книги рекордів України, а можливо навіть до Книги рекордів Гіннеса, – розповів мер Дніпра Борис Філатов.

В Одесі ж День державного прапора відсвяткували традиційно – на приморському бульварі.

Спочатку пам’ятник Дюку де Рішельє одягнули у вишиванку, а потім під акомпанемент військового оркестру десятки жителів міста, серед яких були курсанти військово-морських вузів, розгорнули тридцятиметровий жовто-синій прапор на Потьомкінських сходах.

Організатори акції розповіли, що кожен метр прапора символізує один рік незалежності України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-23 15:11:55