Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

День учасників бойових дій: як в Україні вшановують героїв

Щорічно 15 лютого на території України відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

День учасників бойових дій: як в Україні вшановують героїв

Цей день набув офіційності у 2004 році завдяки указу Президента України Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Дату обрали не випадково – саме у цей день вивели війська колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року. Україна вшановує пам’ять своїх воїнів, які воювали та загинули у 16 країнах світу.

Лідери нашої держави також пам’ятають своїх героїв. Біля Меморіального комплексу пам’яті воїнів України, полеглих в Афганістані, вшанували загиблих. Від Президента України Володимира Зеленського встановили кошики з квітами на знак безмежної скорботи та вдячності військовослужбовцям.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначає, що українські військові завжди демонстрували відвагу, хоробрість та мужність.

– Багатьом військовим сьогодні доводиться захищати кордони нашої держави. Дякую кожному учаснику бойових дій за міцний дух та готовність у будь-яку мить стати на захист України, – сказав Разумков.

Свята у лютому 2021 року

В Україні 15 лютого за церковним календарем святкують Стрітення Господнє. Щодо цього дня існує багато різних забобонів стосовно того, що заборонено робити на Стрітення Господнє.

Наприклад, працювати можна лише у тому випадку, якщо ця робота буде спрямована комусь на благо. Також у цей день потрібно відмовитися від шкідливих звичок, зокрема вживання алкоголю та сигарет, та відкласти подорожі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-15 09:43:10