Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

День донора: зірки серіалу Зв’язок закликали здавати кров

14 лютого, коли весь світ відзначає День святого Валентина, ви можете подарувати не лише своє кохання, а й частинку себе. А точніше – здати кров тим, хто її потребує на лінії вогню або в тилу. Адже сьогодні відзначають ще й День донора.

Актори скетчкому Зв’язок на Новому каналі Антоніна Хижняк, Дмитро Вівчарюк та Аліна Кошарна розповіли, як і коли долучилися до донорського руху.

Антоніна Хижняк вперше здала кров на початку повномасштабної війни

–  До цього мене дуже мотивував Сашко Боднар (український актор – Ред.): він є почесним донором понад 10 років і дуже часто здає кров для діток в Охматдиті. Ще задовго до війни Саша знайшов спосіб, аби зробити свій внесок і врятувати багатьох, бо має рідкісну групу крові. Я була вражена цим! У перші місяці великої війни звідусіль почали наголошувати на важливості донорства. Тоді ж Саші подзвонили і сказали, що треба здати кров, і я поїхала з ним.

Зараз дивляться

Хочу підтримати й заспокоїти всіх, хто долучився б, але боїться. Це абсолютно не страшно! До того ж, процедура триває близько 10-15 хвилин. Перед цим вам обов’язково роблять тести. І класно, що серед них є тест на ВІЛ, адже свідомі громадяни мають здавати його хоча б раз на п’ять років. Раджу погуглити рекомендації лікарів і дізнатися, хто може стати донором, які є обмеження, що не можна робити за три дні до здачі крові.

Під забороною в цей період алкоголь, паління, прийом ліків, антибіотиків. Можете ознайомитися з повною інформацією, яка є у вільному доступі. Я агітую кожного здавати кров, особливо під час великої війни. Багато наших воїнів потребують її для порятунку і подальшої реабілітації.

Тому, якщо не можете активно донатити, але можете стати донором, то зробіть це. Донорство – це величезний людський внесок, який рятує життя. Хочу подякувати і тим, хто зараз активно здає кров, і потенційним донорам, яких, можливо, мотивують мої слова. Ми маємо триматися разом!

Дмитро Вівчарюк вперше здав кров під час навчання в училищі

– Тоді ми майже всім студентським потоком пішли і стали донорами. А ще запам’яталось, як я хотів допомогти тату колеги по театру. Він мав проблеми зі здоров’ям, тому потрібна була кров. Однак мене не прийняли. Причиною стало те, що буквально за три-чотири дні до цього я пробив вухо.

Але тоді було багато охочих, серед яких і моя сестра. До слова, вона донор зі стажем, навіть має донорське посвідчення. Зараз донорство особливо важливе, адже на фронті багато наших військових отримують поранення. Тож віддавайте частинку себе, аби врятувати життя, які захисники й захисниці готові віддати за свободу України.

Аліну Кошарну мотивував стати донором запит у соцмережах

– Нещодавно побачила в сторис друзів-волонтерів, що жінка потребує крові моєї групи. Через хворобу їй терміново потрібне було переливання. Я одразу відповіла на запит і поїхала до лікарні.

На місці звернулася до випадкових людей, аби про щось запитати, а виявилося, що саме для їхньої родини шукали донорів. Ми ж навіть не були знайомі, адже я переписувалася з волонтерами. До слова, донорство – це не лише велика допомога, це ще й корисно для нашого організму. Тож здавайте кров!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-14 17:52:21