Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

День Андрія Первозванного 2020: дата та історія свята

День Андрія Первозванного святкують 13 грудня, у народі його називають День Андрія або Андріїв день. Це велике церковне свято, з якого починаються зимові свята. 13 грудня не варто займатися важкою фізичною та розумовою роботою, а також вживати нецензурну лайку.

У цей день вшановують пам’ять великомученика Андрія Первозванного, який став першим апостолом Ісуса Христа, через те його так прозвали. Він проповідував християнство у країнах Чорного моря, зокрема в Іверії, Скіфії, Фракії.

За легендами, Андрій Первозванний побував на території України та встановив хрест на схилах річки Дніпро. Учень Христа сказав, що на цьому місці з’явиться могутнє місто. Таким чином Андрій Первозванний передбачив виникнення Києва.

Крім того, великомученик був рибалкою, тому його постать наразі є святою для тих, чия діяльність пов’язана з водою. За легендами, свій шлях Андрій закінчив приблизно у 70 році після Різдва Христового. Його наказали розп’ясти на хресті у місті Патри, що у Греції.

Церковний календар на грудень

На останній місяць зими припадає багато важливих церковних свят. Окрім Дня Андрія Первозванного, у грудні святкують День Миколая Чудотворця, а також Різдво.

Дивіться церковний календар свят на грудень 2020, аби не забути привітати близьких і не пропустити важливої дати.

Фото: Рівненська єпархія Української Православної Церкви

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-04 12:00:07