Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Декомунізований чернігівський пам’ятник здали в оренду «Парку радянського періоду»

Декомунізований чернігівський пам'ятник здали в оренду «Парку радянського періоду»

Декомунізований чернігівський пам'ятник Віталію Примакову став предметом одного з рішень та обговорення на засіданні Чернігівської міської ради 24 грудня.

Про це Високому Валу повідомили в пресслужбі Чернігівської міської ради.

Як відомо, в минулому році рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 12 грудня 2019 року терміном на один рік за договором позички з правом зберігання та використання це погруддя було передане для поповнення експозиції в Музеї монументального мистецтва «Парк радянського періоду» на території Спадщанського лісу (Сумська область).

Зараз у зв’язку зі змінами в законодавстві виникла необхідність укладання вже іншого виду договору – про оренду пам'ятника, тому на розгляд депутатів була винесена відповідна пропозиція, яку підтримали.

Орендарем, як і раніше позичальником, виступатиме Комунальний заклад «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі».

Разом з тим, окремі депутати висловили думку про те, що чернігівські пам'ятники краще б не роздавати, а створити з них аналогічну музейну експозицію в нашому місті.

На це керівник міського управління культури та туризму й одночасно депутат міської ради Олександр Шевчук відповів, що погруддя не дарується або продається, а передається саме в оренду. Тобто його власником залишається громада Чернігова.

Коли в Чернігові буде свій музей, де такий пам’ятник захочуть і зможуть експонувати – його повернуть до міста. 

На фото: чернігівський пам'ятник більшовицькому воєначальнику Віталію Примакову в «Парку радянського періоду» на Сумщині.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
29.12.2020