Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дефолту не буде: Україна домовилась про реструктуризацію зовнішнього боргу

Україна домовилась із Комітетом власників єврооблігацій України щодо реструктуризації зовнішнього боргу. 

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 

Україна домовилася про реструктуризацію зовнішнього боргу: що це означає

Сьогодні, 22 липня, Україна оприлюднила заяву на Лондонській фондовій біржі, у якій повідомила, що в результаті закритих зустрічей з 12 до 19 липня з Комітетом власників єврооблігацій України було досягнуто принципових домовленостей щодо реструктуризації суверенних боргових цінних паперів, випущених на міжнародних ринках капіталу, на суму 23,4 млрд доларів.

Зараз дивляться

– Відновлюємо боргову стійкість. Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України, – повідомив очільник уряду. 

За його словами, це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дасть змогу зекономити 11,4 млрд доларів на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 млрд – до 2033 року.

Так, Україна зможе  вивільнити ресурси на нагальні потреби – оборону, соціальний захист та відновлення.

Крім того, це означає, що Україні більше не загрожує дефолт, як про це говорилось раніше.

Реструктуризація зовнішнього боргу України: що відомо

Україна має намір здійснити угоду з реструктуризації якнайшвидше, за умови готовності документації.  

Угода про реструктуризацію передбачатиме, що нинішні єврооблігації в обігу будуть обміняні на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%. 

Після завершення реструктуризації строк погашення єврооблігацій буде продовжено: перше погашення на суму 1,172 мільярда доларів США відбудеться у 2029 році.

Для порівняння, без реструктуризації, основна сума боргу в розмірі 9,381 мільярда доларів США (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік. 

Досягнуті домовленості передбачають зменшення боргу України через номінальне зниження вартості єврооблігацій на 37% на початковому етапі, що зменшить обсяг боргу на 8,67 мільярда доларів, та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.  

Цей той рівень, який дозволить Україні відновити боргову стійкість, виконати цілі програми МВФ і дотриматись домовленостей з міжнародними партнерами, зокрема з Групою кредиторів України.  

Угода забезпечить економію 11,4 мільярда доларів на обслуговуванні боргу протягом наступних трьох років. До 2033 року економія складе 22,75 мільярда доларів США. Це звільнить життєво необхідні фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки. 

Нагадаємо, що 18 липня Верховна Рада ухвалила відразу у двох читаннях законопроєкт № 11396-1, який дає змогу Кабміну призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня 2024 року.

Джерело: Денис Шмигаль, Мінфін 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-22 12:21:10