Україна і світ

Де не можна смажити шашлик

Відпочинок на травневі свята традиційно у багатьох українців проходить на природі. Факти ICTV вирішили нагадати, де у Києві заборонено смажити шашлик.

Де не можна смажити шашлик

Приготування шашлику в забороненому місці може зіпсувати відпочинок штрафом. Гірше, коли через необережність може спалахнути все навкруги.

1 квітня 2016 року в Києві набула чинності заборона на розпалювання багаття за межами спеціально визначених місць. Відтак у лісах і посадках смажити шашлик не можна.

Головною причиною такої заборони є низький рівень культури – після відпочинку люди залишають гори сміття і не загашені багаття. Тож шашлик у лісі може обернутися штрафом у розмірі 1,5 тис. грн.

Крім того, Правила пожежної безпеки України забороняють розпалювати багаття у дворах житлових будинків, на дитячих майданчиках і тим паче на балконах.

– Розводити багаття, користуватися відкритим вогнем на відстані менше 30 м від будівель та споруд, викидати незагашене вугілля забороняється, – йдеться у тексті.

В окремих випадках для приготування їжі на відкритому вогні можна зменшувати ці відстані до 5 м, за умови наявності спеціально обладнаного вогнища, а також “вигородження місця застосування відкритого вогню негорючими конструкціями на максимальну висоту можливого полум’я”.

Якщо вам не терпиться приготувати шашлик у квартирі, краще зверніться до аеро- чи електрогриля. Принаймні використання цього пристрою в домашніх умовах передбачене його характеристиками.

Однак краще не ризикувати власною безпекою та здоров’ям. У Києві безліч спеціально обладнаних місць, де можна чудово провести час із друзями, приготувати шашлик і не нарватися на штраф.

До слова, де можна посмажити шашлик у Києві і не заплатити штраф читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ФАКТИ. ICTV
26.04.2019