Україна і світ

ДБР відкрило справу про тиск Джозефа Байдена на Шокіна

Державне бюро розслідувань (ДБР) зареєструвало кримінальне провадження про тиск на екс-генпрокурора Віктора Шокіна з боку з боку екс-віце-президента США Джозефа Байдена, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“ДБР вніс до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення “, – сказав у четвер на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” адвокат Шокіна Олександр Телешецький.

Справа відкрито на підставі заяви Шокіна, суд зобов’язав ДБР зареєструвати це виробництво.

За словами адвоката, у своїй заяві Шокін повідомив про тиск на нього з боку Байдена. “Причиною тиску стало розслідування Генеральною прокуратурою України тяжких злочинів у сфері міжнародної корупції, пов’язаних з діяльністю екс-міністра екології Миколи Злочевського та керівників компанії Burisma”, – зазначив Телешецький.

Він додав, що відповідну заяву було подано в ГБР ще 28 січня 2020 року, але відомості про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР тільки 24 лютого, вже після того, як суд зобов’язав ДБР зареєструвати дане виробництво.

Адвокат повідомив, що вона розслідується за ч. 2 ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Разом з тим, адвокат підкреслив, що, незважаючи на вказівку Шокіним імені Байдена в заяві, яке стало підставою для відкриття справи, в самому виробництві мова йде про “громадянина США”, без зазначення імені.

Також адвокат нагадав, що ДБР розслідує кримінальні провадження за заявою Шокіна про розголошення таємниці досудового розслідування співробітникам Національного антикорупційного бюро України.

“Враховуючи, що можливим фігурантом всіх цих трьох кримінальних правопорушень є Джозеф Байден як чоловік, який, на нашу думку, причетний до всіх цих подій, вважаємо необхідним для ефективності розслідування… об’єднати виробництва в одне, створити дієву слідчу групу та групу досвідчених прокурорів, які могли б забезпечити розслідування у розумні строки”, – підкреслив Телешецький.

Крім того, адвокат додав, що доцільно залучити американську сторону до розслідування. З відповідним проханням, як уточнив Телешецький, він звернеться до Офісу генпрокурора.

“Ми будемо це робити обов’язково. Це один із пріоритетних напрямків у цьому кримінальному провадженні, оскільки без застосування механізмів міжнародно-правового співробітництва це виробництво розслідувати неможливо”, – пояснив він.

“Віктор Миколайович Шокін, виходячи з висловлювань, які дозволяв собі Байден в публічній площині, має достатні підстави вважати, що саме він (Байден – ІФ) є замовником, десь виконавцем тих кримінальних правопорушень, у вчиненні яких Шокін заявив правоохоронним органам України”, – сказав адвокат.

Телешецький також розповів, що правоохоронні органи Греції розслідують факт отруєння Шокіна ртуттю в 2019 році, сам екс-генпрокурор України також пов’язує це замах з Байденом.

“На сьогоднішній день поки немає результатів розслідування цього факту, у нас немає достатніх підстав стверджувати… звертатися до правоохоронних органів Греції з клопотаннями чи дорученнями до того, як вони встановлять об’єктивну істину у всіх обставинах… Можливо, вони з’являться завтра-післязавтра”, – додав він.

Як повідомлялося, адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані в ряді інтерв’ю заявляв про втручання колишнього віце-президента в українську політику та участь у корупційних справах. Зокрема, він стверджує, що колишній генпрокурор України Віктор Шокін був звільнений на прохання Байдена – нібито за те, що розбирався в зв’язках “Burisma” з його сином Хантером Байденом.

В кінці січня 2020 року Шокін заявив, що був отруєний ртуттю п’ять місяців тому під час перебування в Греції, після чого проходив тривалий період лікування.

“У мене немає явних ворогів, яких я точно знаю, що це ворог. Безумовно, одна з версій, але ця версія вимагає дослідження, але є можливість причетності Байдена якимось чином до цих питань. Я офіційно звернувся до грецьких правоохоронних органів з цього питання… просив їх розслідувати… Офіційно я ще відповіді не отримав, хоча звернувся досить давно з питання порушення кримінального провадження у зв’язку з моїм навмисним вбивством”, – розповів він.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close