Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Дати шанс чи розтягнути по «цеглині»: на Чернігівщині готуються закрити ще 4 школи

Дати шанс чи розтягнути по «цеглині»: на Чернігівщині готуються закрити ще 4 школи

Чотири початкові школи на Варвинщині можуть закрити – рішення про це депутати селищної ради мають ухвалити 14 липня.

Про це у розмові телефоном повідомив представник Варвинського територіального партійного осередку ВО «Батьківщина», депутат селищної ради 7 скликання та екс-депутат районної ради Віталій Неліпа.

Сьогодні, 6 липня, він зі своєї Facebook-сторінки звернувся до земляків. Йшлося про закриття початкових шкіл у селах Брагінці, Кухарка, Богдани, Леляки через брак коштів на утримання.

«У двох з цих населених пунктів мають провести громадські слухання 7 і 8 липня. У решті вони відбулися із порушеннями. Більшість учасників висловилося категорично «проти» закриття шкіл. У цьому випадку приміщення можуть розтягнути по цеглині, як трапилося у Калиновиці, де заклад освіти ліквідували 25 років тому. Тому люди пропонують призупинити (заморозити) діяльність шкіл, коли їхнє майно можна буде зберегти», – розповів Неліпа телефоном кореспонденту Високого Валу.

Дати шанс чи розтягнути по «цеглині»: на Чернігівщині готуються закрити ще 4 школи

Очолювана ним парторганізація підтримує ідею консервації навчальних закладів із можливістю подальшого відновлення. На його думку, відмова від закриття шкіл зупинить маргіналізацію, зубожіння та вимирання сіл.

Ситуація з недофінансуванням загострилася упродовж останніх двох років, коли користувачі надр Варвинщини почали перереєстровувати підрозділи до Прилук та Києва. Надходження до бюджету місцевих громад зменшилися удвічі. За таких умов утримувати 30 учнів у вказаних чотирьох школах стало невигідно. Про це у коментарі для Високого Валу сказав телефоном начальник відділу освіти Варвинської селищної ради Володимир Кутовий.

«За попередніми розрахунками, на фінансування усіх потреб громади до кінця року не вистачає 14 мільйонів гривень. Зробити щось без підтримки держави ми не зможемо. Уявіть самі: річне утримання вказаних чотирьох шкіл обходиться у 3,8 мільйона (на одну дитину – понад 100 тисяч). У випадку призупинення роботи ми витрачатимемо значно менше – 300 тисяч, на охорону приміщень, підвіз учнів до опорних закладів тощо», – пояснив чиновник.

Яким буде рішення депутатів, наразі невідомо. Та вже нині відомо про подальшу «оптимізацію». Як стверджує Неліпа, у влади є плани знизити ступені закладів освіти в решті сіл Варвинської громади: до 1-го – у школах Остапівки та Світличного, до 2-го – Озерян, Гнідинець та Журавки.

Головне фото – школа у Богданівці (спільнота  «Варвинщина Догори дригом» у Facebook)

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.07.2021

Залишити відповідь