Україна і світ

Данилюк заявив про необхідність забезпечення дотримання санкцій до російських соцмереж

Реалізацію та моніторинг ефективності санкцій здійснють Кабмін разом із Службою безпеки України та НБУ

Джерело: 112.ua

Данилюк заявив про необхідність забезпечення дотримання санкцій до російських соцмереж

Секретар РНБО України Олександр Данилюк звернув увагу державних органів на необхідність забезпечення неухильного додержання санкцій щодо російських соціальних мереж та моніторингу їх ефективності. Про це йдеться на сайті РНБО.

Про це Данилюк заявив у зв’язку зі збільшенням повідомлень про вірогідне скасування санкцій.

Новини за темою: РФ внесла до реєстру заборонених сайтів IP-адреси “Яндекса”, “ВКонтакте” і “Одноклассников”

У РНБО нагадали, що відповідно до Закону України “Про санкції”, рішення з питань застосування, скасування або внесення змін до санкцій ухвалюються Радою національної безпеки і оборони України виключно на підставі пропозицій Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України та Національного банку України.

Новини за темою: СБУ відкрила 34 провадження щодо користувачів “ВКонтакте” і “Однокласників”

Реалізацію та моніторинг ефективності введених у дію указами Президента санкцій, відповідно до рішень РНБО України здійснює Кабінет Міністрів України разом із Службою безпеки України та Національним банком України. 

Нагадаємо, 17 травня 2017 року набрав чинності указ президента України, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України про застосування економічних та інших санкцій. У списку санкцій опинилися 1228 фізичних і 468 юридичних осіб, зокрема санкції стосуються російських компаній інтернет- і медіагалузі, як-от Mail.ru Group, “Яндекс”, “ВКонтакте” й “Однокласники”. Доступ до всіх сервісів “Яндекса” і Mail.ru на території України заборонено на три роки.

Новини за темою: У СБУ заявляють, що спецслужби РФ готували вторгнення до України за допомогою “ВКонтакте” та “Одноклассников”

Водночас багато користувачів заблокованих ресурсів продовжують користуватися цими сайтами, використовуючи різні способи обходу блокування.

Джерело: www.112.ua