Україна і світ

ЦВК зняла з виборів Куницького зі “Слуги народу”

Куницький не перебував на території України в 2015 році протягом 264 днів

Джерело: 112.ua

Центральною виборчою комісією прийнято рішення зняти з виборів кандидата в депутати від “Слуги народу” по 169 округу міста Харкова Олександра Куницького. Причина – Куницький на перебував на території України протягом 5 років, як того вимагає законодавство. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Зазначається, що до ЦВК надійшла заява від іншого кандидата по цьому округу – Олега Петріченка, який вимагав встановити порушення Куницьким конституційних вимог та зняти його з виборів.

За даними Державної прикордонної служби, Куницький не перебував на території України з 15 березня 2015 року до 5 грудня 2015 року, що перевищує дозволені 90 календарні дні.

Куницький аргументував свою відсутність перебуванням у службовому відрядженні за порученням “1+1 Продакшн” та у звязку з діяльністю як члена ГО “Всеукраїнське студентське братство “Еліта нації””, проте Комісія відмовилися приймати до уваги цю інформацію.

Таким чином, у зв’язку з недодержанням вимог Конституції, ЦВК скасувало реєстрацію Куницького в народні депутати.

Напередодні Куницький у своєму Facebook заявив, що його намагається зняти з виборів кандидат від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський. Після оголошення ЦВК про зняття його кандидатури, Куницький написав: “Грановський чудово знає, що я відновлюсь через суд і виграю по 169 округу!”

Раніше народний депутат Андрій Денисенко в соціальній мережі повідомив про наявність у Олександра Куницького подвійного громадянства, опублікувавши його ізраїльський закордонний паспорт. Також Денисенко зазначив, що тільки в березні-квітні через прикордонний перехід Гоптівка в Харківській області Куницький здійснив 8 переходів і подібного роду інтенсивність зв’язків з країною агресором в сукупності з елементами конспірації викликає настороженість.

У свою чергу Куницький спростував інформацію про наявність у нього подвійного громадянства.

У той же час, радник голови ЦВК Олександр Остапа заявив, що комісія має в своєму розпорядженні інформацію про наявність громадянства Ізраїлю у Куницького.

Сам Куницький згодом підтвердив, що є громадянином Ізраїлю, проте заявив, що з моменту подачі заяви в ЦВК, написав заяву в генеральне консульство Ізраїлю в Києві про відмову від ізраїльського громадянства.

Також, згідно з даними Центру досліджень ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, Олександр Куницький внесений у список “Миротворець”.

Новини за темою: Кандидат від “Слуги народу” Куницький з подвійним громадянством служив в армії Ізраїлю, – ЗМІ

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close