Україна і світ

ЦВК визнала протиправною бездіяльність ОВК 94-го округу

Претензія ЦВК стосується несвоєчасного виконання комісією постанови щодо “Самопомичи”

Джерело: 112.ua

ЦВК визнала протиправною бездіяльність ОВК 94-го округу

Центральна виборча комісія визнала протиправною бездіяльність окружного виборчкому 94-го округу, повідомляє ЦВК.

“В комісію 21 липня надійшла інформація про бездіяльність окружної виборчої комісії ОВО №94, яка полягала, зокрема, у розгляді подань про заміну членів ДВК від політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”, а також інших питань діяльності виборчої комісії, у зв’язку з відсутністю необхідної кількості членів комісії для проведення засідання”, – відзначає ЦВК .

Враховуючи зазначені обставини, ЦВК скликала засідання зазначеної комісії в її приміщенні на 8:00 неділі та зобов’язався розглянути питання про внесення змін до складу дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів, а також не пізніше 11:00 21 липня проінформувати ЦВК про виконання зазначеної постанови.

“Однак у встановлений комісією термін зазначену постанову ЦВК зазначеної ОВК виконано не було”, – резюмують в Центрвиборчкомі.

Разом з тим відзначається, що сьогодні о 14:30 відбулося засідання ОВК, на якому було розглянуто питання про внесення змін до складу ДВК на підставі вищезазначених уявлень і прийняті відповідні рішення, що підтверджується направленим у ЦВК копією протоколу зазначеного засідання.

“Невиконання ОВК №94 рішення комісії у встановлений нею строк спричинило за собою порушення прав суб’єктів виборчого процесу та дестабілізувало роботу дільничних виборчих комісій. Також зазначена ОВК вчасно не передала ЦВК інформацію про кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці, на момент початку голосування, в тому числі кількість виборців у витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування”, – підкреслює Центрвиборчком.

Враховуючи викладене, ЦВК визнав протиправною бездіяльність ОВК ОВО №94 щодо виконання постанови ЦВК від 21 липня №1793.

Також ЦВК вказав даної комісії на неприпустимість порушення законів України та актів Центральної виборчої комісії під час реалізації повноважень з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України, а також звернула увагу членів комісії на кримінальну відповідальність за ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин.

Нагадаємо, по округу №94 балотувалися нардепи Ігор Мосійчук та Ігор Кононенко. Пізніше Мосийчук, який вийшов з партії Олега Ляшка, відмовився брати участь у парламентських виборах від округу №94.

94-й округ включає в себе Васильків, Обухів, а також Васильківський та Обухівський райони Київської області.

Джерело: www.112.ua