Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Covid-варіант Омікрон. Що відомо на сьогоднішній день

Поки неясно, чи є Омікрон більш заразним в порівнянні з іншими варіантами, включаючи Дельта. Кількість інфікованих в Південній Африці зросла, але епідеміологічні розслідування з’ясовують, чи пов’язано це з Омікрон або іншими факторами.

Контагіозність: поки неясно, чи є Омікрон більш заразним в порівнянні з іншими варіантами, включаючи Дельта. Кількість інфікованих в Південній Африці зросла, але епідеміологічні розслідування з’ясовують, чи пов’язано це з Омікрон або іншими факторами.

Тяжкість захворювання: поки неясно, чи викликає Омікрон більш важке захворювання в порівнянні з іншими варіантами, включаючи Дельта. У Південній Африці зростає кількість госпіталізацій, але це може бути пов’язано зі збільшенням загального числа інфікованих людей, і не тільки варіантом Омікроном.

Наразі немає інформації, що дозволяє припустити, що симптоми, пов’язані з Омікроном, відрізняються від симптомів інших варіантів. Для розуміння ступеня тяжкості хвороби, викликаної цим варіантом, буде потрібно від декількох днів до декількох тижнів.

Втім, всі варіанти SARS-CoV-2, включаючи варіант Дельта, можуть викликати важкі форми хвороби або смерть. А можуть і не викликати. Все залежить від дози, преморбідного фону, реактивності і, врешті-решт, настрою… і, звичайно ж, правильного своєчасного лікування.

Ефективність попередньої інфекції SARS-CoV-2: попередні дані свідчать про те, що може бути підвищений ризик повторного зараження варіантом Омікрон, але інформація обмежена.

Ефективність вакцин від цього варіанту невідома (поки).

Ефективність тестів: широко використовувані тести ПЛР виявляють і варіант Омікрон, ефективність експрес-тестів вивчається.

Ефективність лікування: кортикостероїди та блокатори рецепторів IL6 все ще будуть ефективними для лікування пацієнтів з важкою формою Covid-19.

Від себе хочу додати – який би не був варіант, принципи терапії Covid-19 залишаються колишніми: рання противірусна терапія, рання госпіталізація при прогресуванні хвороби і тільки тоді швидке і своєчасне призначення ГКС та інших імуномодуляторів.

Просто дивно, як ігнорується раніше лікування, я не пам’ятаю жодного іншого інфекційного захворювання, яке ми починаємо лікувати вже тоді, коли є ускладнення. І дуже слабка просвітницька робота в цьому напрямку. Хоча добре відомо – Perículum in mora (небезпека в зволіканні).

Я пам’ятаю, коли був пандемічний грип H1N1pdm/09, тільки завдяки широкому розголосу, в т.ч. в ЗМІ, ми запобігли величезну кількість смертей у другу хвилю, бо люди стали дуже рано звертатися і/або приймати відповідне лікування. Якщо в сезон 2009/10 рр. смертей (тільки за офіційною статистикою) було близько 1 100, то в повторний важкий сезон 2015/16 рр. – близько 400.

І останнє – пам’ятайте, що грип вже почався. Згідно зі звітом EuroCDC, активність грипу з частотою виявлення вірусів вище 10% зареєстрована вже в Ізраїлі, Киргизстані, Російській Федерації, Таджикистані та Узбекистані.

Надмірної смертності немає, крім нашої країни – Україна переживає вкрай значне збільшення цих показників через Covid-19. Але сезон грипу починається. Це треба враховувати при веденні хворих, особливо з груп ризику, все є в наших нормативних документах.

І, нарешті, друзі, зберігайте спокій і бадьорість духу. Не сумуйте, навіть якщо ви захворіли. Не думайте про варіанти, їх буде багато… Думайте про те, що скоро Новий Рік, Різдво, гарний, мрійливий настрій і приємні передноворічні турботи.

Хороший внутрішній стан хворих – найважливіший елемент терапії. А наші лікарі роблять все і навіть більше. І думають про вас, і вболівають за вас, і переживають, і дуже хочуть допомогти.

Будьте здорові і без паніки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-30 15:07:35

Магазин Автозапчастин м.Ніжин