Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Covid-штам Омікрон: чи зафіксовано випадки в Україні

В Україні на сьогодні не зафіксували випадок інфікування новим штамом коронавірусу Омікрон.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 29 листопада. За його словами, у країні діє система моніторингу поширення штамів коронавірусу.

– На сьогодні штаму Омікрон не було виявлено на території України, – зазначив він.

Він розповів, що зараз в Україні використовують ПЛР тест-системи, які використовують щонайменше дві мішені під час виявлення вірусу. ПЛР тест-системи орієнтуються на найбільш стабільні ділянки гену (а не на S білок), тому чутливість та специфічність тест-систем не має бути знижена.

На рівні областей існує певний резерв ПЛР тест-систем для визначення штаму Дельта. Уряд ухвалив рішенні про виділення додаткових 67,5 млн грн на закупівлю додаткової кількості таких тест-систем. Так, усі зразки, які не стосуються Дельта-штаму обов’язково підлягатимуть повногеномному секвенуванню.

Ляшко каже, що зараз діє система направлення на секвенування зразків з так званих кластерів – районів, де спостерігаються значні сплески захворюваності, від людей, які повернулися з-за кордону та від осіб або мають атиповий перебіг коронавірусної хвороби. Це дозволяє більш прицільно використовувати лабораторні потужності для виявлення нових штамів.

Також відповідно до рекомендацій ВООЗ, Україна запровадила геномний нагляд. З вересня 2021 року, у країні можуть повногеномно секвенувати зразки, що дозволяє повністю розшифрувати геном будь-якого патогена. Також можна спостерігати за усіма штамами, які циркулюють в країні. В середньому за тиждень секвенуються біля 80-100 зразків.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-29 11:27:10

Магазин Автозапчастин м.Ніжин