Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Covid-19 чи звичайна застуда: як визначити, на що захворіла дитина, та що робити

Після старту навчального року через контакт з величезною кількістю людей діти можу частіше хворіти. Водночас не завжди одразу можна визначити, на що вона захворіла, – коронавірус або це звичайна застуда.

Їхні симптоми дуже схожі. Наприклад, і у першому і в другому випадках можуть спостерігатися втома, головний біль і першіння у горлі, каже медичний аналітик, доктор Леана Вен. Експерт назвала ознаки, які допоможуть відрізнити застуду і коронавірус, а також що робити у разі хвороби дитини.

– Я б порадила батькам мати високий індекс підозрілості і безумовно не відправляти свою дитину до школи, якщо вона почувається зле, і у неї є які-небудь симптоми, які можуть бути пов’язані з Covid-19, – зазначила Леана Вен.

Під час застуди і коронавірусу у дитини може бути кашель, проте в останньому випадку він сухіший. Також під час Covid-19 може бути втрата нюху і смаку.

Ті, хто заразилися коронавірусом, також можуть страждати від діареї, нудоти або блювання – симптомів, яких ніколи не буває, якщо це звичайна застуда.

У разі появи ознак хвороби фахівець рекомендує провести тестування дитини.

Водночас бажано обмежити контакти, у жодному разі не йти до школи і навіть зайвий раз до лікарні, краще дотримуватися рекомендацій сімейного лікаря.

Можна також вакцинувати своїх дітей від вірусу. У США це дозволяється для дітей старше 12 років, в Україні поки що таких рекомендацій немає.

За словами Леани Вен, вакцинація – найкращий спосіб захистити дитину від зараження коронавірусом.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-10 13:14:03