Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

CoronaVac, AstraZeneca і Pfizer: який склад цих вакцин від коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило склад вакцин проти коронавірусу, якими щеплюють населення.

вакцина

Експерти МОЗ зазначили, що важливо знати склад препаратів, щоб уникнути можливої алергічної реакції після щеплення.

– Якщо ви маєте підозру, що у вас можете бути алергічна реакція, обов’язково зверніться до вашого сімейного лікаря чи терапевта найближчої лікарні, – зазначили у міністерстві.

Вакцина AstraZeneca складається модифікованого аденовірусу, L-гістидину або його гідрохлорит моногідрату, ЕДТА, хлориду магнію, етанолу, полісорбату 80, хлориду натрію, сахарози та води для ін’єкцій.

Вакцина CoronaVac містить інактивований коронавірус, гідроокис алюмінію, гідрофосфати натрію (12-водний та моногідрат), хлорид натрію.

Вакцина Pfizer, перша партія якої має надійти в Україну вже цього тижня, складається з мРНК, ліпідних частинок, фосфоліпідів, дигідрат фосфатів натрію та калію, хлориду натрію та калію, сахарози та води для ін’єкцій.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що 13 квітня в Україні розпочнеться вакцинація препаратом від коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac (CoronoVac).

За його словами, 215 тис. доз, які поставили в Україну, використовуватимуть для щеплень маломобільним групам населення, соцпрацівникам, педагогам, які братимуть участь у проведенні ЗНО, олімпійцям, паралімпійцям, які готуються до олімпіади в Токіо, працівникам Нацполіції, ЗСУ, працівникам критичної інфраструктури.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-13 18:09:43