Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Цьогоріч на Чернігівщині модернізують близько 130 км доріг місцевого та комунального значення

Цьогоріч на Чернігівщині модернізують близько 130 км доріг місцевого та комунального значення

В рамках Президентської програми «Велике будівництво» у 2020 році Чернігівська ОДА реалізує 64 проєкти, спрямованих на оновлення 33 ділянок автошляхів місцевого значення та 31 ділянки вулиць і доріг комунальної власності.

Роботи на суму 656,3 млн гривень фінансуються коштом державного дорожнього фонду. Загальна протяжність запланованих до ремонту ділянок автодоріг — близько 127 кілометрів.

Проєктно-кошторисна документація виготовлялась з урахуванням стану дорожнього покриття та прилеглої інфраструктури на основі чого визначався вид ремонту – капітальний чи середній поточний і формувався перелік робіт.

Зокрема, капітальним ремонтом буде охоплено 3 маршрути, загальною протяжністю 11 км.  На відрізку Зайці – Льгів – Левковичі роботи вже завершені. Ще на двох тривають роботи – це Остер –Білейки з під’їздом до  с. Одинці, Лосинівка – Мала Дівиця з під’їздом до с. Червоний Пахар.

“Особливу увагу приділяємо покращенню якості ремонту доріг місцевого значення і подовженню терміну експлуатації дорожнього покриття за допомогою інноваційних технологій. В ході проведення капремонтів при влаштуванні  верхнього шару покриття асфальтобетонної суміші на бітумі застосовували полімерно-модифікуючу добавку”, – поінформував перший заступник голови ОДА Віталій Загайний.

Вперше за останні роки на дорогах місцевого значення активно ремонтуються мости. У цьому році капітально відремонтують 9 об’єктів. Вже завершили міст через р. Віть на Новгород-Сіверщині, ще по семи – роботи тривають. На один об’єкт, розташований в Срібнянському районі, оголошено повторний тендер.

Наразі звершили поточний середній ремонт на 9 ділянках місцевих автошляхів і 23-ох дорогах комунальної власності. По 8 місцевим дорогам роботи ще тривають, половина з них має ступінь готовності 90%. Ще дві – на стадії укладання договорів з підрядною організацією, по двом йде оскарження в АМКУ.

Статистика свідчить, що близько третини ДТП трапляються через незадовільний стан доріг і невідповідність дорожніх умов характеру руху. Тому паралельно з відновленням асфальтобетонного покриття дорожники виконують комплекс робіт для посилення безпеки руху.

“Оновлення доріг, особливо в сільській місцевості, визначено одним із пріоритетних завдань у роботі облдержадміністрації. Адже це не лише комфорт і зручність, але й безпека для всіх учасників дорожнього руху. Окрім облаштування якісного дорожнього одягу роботи включають впорядкування узбіч та заїздів, встановлення елементів безпеки – знаків, розмітки, автономного освітлення тощо”, – зауважив Віталій Загайний.

Під час відбору проєктів обов’язково враховували соціальну складову. Пріоритет надавався дорогам, де пролягають маршрути шкільних автобусів, екстреної допомоги, під’їзди до інших важливих об’єктів інфраструктури, тощо.

з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

05.10.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Натисніть «Вподобити сторінку», щоб читати нас в Facebook