Україна і світ

Ціна не була настільки високою, – Волкер про повернення Цемаха Росії

Ув’язнені в Росії українці повинні були повернутись додому – це було важливо. Натомість навряд від підозрюваного у справі МН17 Володимира Цемаха навряд можна було б дізнатись щось нове.

Україна і Росія зробили крок вперед, провівши обмін, про це сказав спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер ТСН.

Волкер не думає, що ціна (повернення Росії Цемаха – 24 канал) була “настільки високою, як про це кажуть”.

Я б сказав інакше. Гадаю, аби переконатися, що йде хоч якийсь діалог із Росією, важливо було повернути моряків додому. Важливо було повернути інших політичних ув’язнених, включно із Сенцовим. Усе це важливо,
– пояснив він.

Спецпредставник Держдепу наголошує, що для “подальшого імпульсу” потрібно провести ще один обмін. Зокрема, треба звільнити заручників на Донбасі.

“Має бути прогрес у припиненні вогню, подальше розведення сил. Це кроки, на які Росія не хоче йти. Але обмін може сприяти певним можливостям для цього”, – додав Волкер.

Чому Цемах важливий?Він вважався головним свідком української прокуратури у справі про збиття рейсу МН17 (тепер його називають підозрюваним). З 2014 року Володимир Цемах командував окремою ротою протиповітряної оборони Сніжного. Саме в цьому місті у липні 2014 року зафіксували пересування російського комплексу БУК, з якого й збили малайзійський Boeing.

Цемах дав інтерв’ю російським пропагандистам, де розповідав про збиття у 2014 році літака рейсу MH17 над Донбасом. За його словами, проросійські бойовики нібито цілилися в українські літаки. 7 вересня Цемаха серед інших утримуваних осіб передали Росії.

Ціна не була настільки високою, – Волкер про повернення Цемаха Росії

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2019

Close