Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Ціна на бензин в Україні зростає: причини та чого очікувати восени

Ціна на бензин в Україні починає зростати. Сьогодні вартість дизельного палива  та бензину А-95 зросла на 1,5 – 2 грн за літр.

Аналітик консалтингової компанії А 95 Артем Куюн стверджує, що здорожчання обумовлено гострою конкуренцією на ринку. Восени ціни на паливо можуть зрости ще більше через підвищення закупівельної вартості.

Артем Куюн

Фото: Артем Куюн

 – Пружина між закупівельною ціною та роздрібною стискається кожного дня. Враховуючи зростання закупівельної вартості за останні місяці, восени слід очікувати підвищення цін на бензин, дизельне пальне та автогаз, – зазначив Куюн.

Також за його словами ключовими факторами, які впливають на ціни є вартість нафти і нафтопродуктів та курс валют. Точно спрогнозувати на скільки зросте ціна на бензин в Україні неможливо, оскільки все залежить від рівня закупівельних цін, які проаналізувати важко.

Окрім того, аналітик консалтингової компанії А 95 розповів, що для суттєвого здорожчання скрапленого газу у найближчі тижні причин немає. Може відбутись певна корекція цін, оскільки через конкурентну боротьбу мережі, що торгують у низькому ціновому діапазоні, максимально довго утримували вартість палива на низькому рівні.

У сьогоднішніх умовах вони підніматимуть ціни до тих, які є у великих мережах.

Артем Куюн також повідомив, що у разі спалаху пандемії коронавірусу та чергового впровадження жорсткого карантину, ціни на бензин, дизельне паливо та скраплений газ помітно впадуть.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-26 12:25:33