Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим довше розрив між дозами Covid-вакцин, тим краще ефект – дослідження

Нове дослідження вчених Оксфордського університету у Великій Британії показало, що перерва до 45 тижнів між першою і другою дозами вакцини Oxford/AstraZeneca фактично привела до сильнішої імунної відповіді в порівнянні з рекомендованим ВООЗ інтервалом в 8-12 тижнів.

А допоміжний (бустерний) укол більш ніж через шість місяців після другої дози ще більше зміцнив імунітет, в тому числі проти існуючих варіантів Covid-19. Причому після другої і третьої доз було менше випадків легких побічних ефектів, ніж після першої дози вакцини.

– Ви отримуєте дуже сильну індукцію антитіл з цими дійсно довгими інтервалами, і це дуже обнадіює країни з обмеженою пропозицією Covid-вакцин в короткостроковій перспективі, – зазначила одна з дослідників професор Тереза ​​Ламбе.

У країнах, де погане постачання Covid-вакциною призвело до більш тривалих, ніж рекомендується ВООЗ, проміжків між першою і другою дозами, виникли серйозні побоювання з приводу неадекватних імунних реакцій.

Але нове дослідження підтвердило, що друга доза вакцини залишається високоефективної навіть після перерви в 45 тижнів.

Фактично, імунна відповідь добровольців після тривалої затримки перевершувала відповідь після рекомендованого інтервалу.

Джерело: MedicalNewsToday

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-05 14:47:34