Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Чи вистачить піщано-соляної суміші для потреб зимового прибирання?

Прибирання снігу, посипання проїзної частини міста та тротуарів сумішшю проти ожеледиці є дуже важливими та актуальними аспектами благоустрою будь-якого міста взимку. Однією з вкрай великих проблем та небезпек взимку, є дуже відома всім пішоходам та водіям автотранспорту небезпека під назвою – ожеледиця. Слід наголосити, що ожеледиця починає виникати ще восени, а закінчитись може тільки навесні. Виникнення ожеледі зазвичай виникає при зміні погоди (похолоданні) за рахунок різниці між денною (вище нуля) та нічною (нижче нуля) температурою. Ожеледиця утворюється у вигляді склоподібного льоду або інею, якщо температура дорожнього покриття нижча, ніж -3 °C, а температура повітря різко збільшується з переходом від +3 до -5 °C за умов підвищеної відносної вологості повітря (туман, мряка) або слабких дощових опадів. Ожеледиця з’являється, як правило, в першу чергу на мостах та на покритті ділянок доріг та вулиць, що проходять поблизу річок, каналів, озер та інших водойм).

Для кожного пішохода ожеледиця  несе пряму загрозу ризику виникнення підвищеного травматизму. Взимку люди часто травмуються через слизькі тротуари, слизьке узбіччя доріг, ожеледь на пішохідних переходах та зупинках громадського автотранспорту. Кожне падіння може спричинити травми різного ступеню тяжкості від забою до переломів кісток.

Крім того, особливу небезпеку представляє ожеледиця на дорогах для власників автотранспорту, внаслідок якої значно погіршується зчеплення коліс з поверхнею доріг,  крім власного травмування, а також травмування інших, підвищується кількість шляхово-транспортних пригод на дорогах міста.

Починаючи з першого виникнення ожеледиці та снігу, працівники, водії та, безпосередньо, вся спецтехніка комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» переходять в режим цілодобового чергування, яке включає в себе стеження за станом дорожнього покриття та швидке реагування задля швидкого очищення автомобільних та пішохідних доріг міста. В разі потреби  виконується посипання доріг піщано-соляною сумішшю проти ожеледиці.

Комунальним підприємством “ Виробниче управління комунального господарства ” здійснено приготування суміші проти ожеледиці у повному обсязі.  Заздалегідь до території підприємства було завезено 1158,4 тон піщаного ґрунту та 139 тон технічної солі, призначеної для приготування реагенту. Спеціально до території приготування був доставлений з міського полігону ТПВ бульдозер, що здійснив приготування такого вкрай важливого для міста засобу проти ожеледиці. Для захисту проїжджої частини міста, підйомів, спусків, залізничних переїздів, пішохідних переходів, мостів, шляхопроводу, тощо, буде використовуватись піщано-соляна суміш у пропорції 10/1, а для дуже складних ситуацій – 7/1.

Слід нагадати, що декілька місяців тому працівники КП “ВУКГ” також провели заготівлю компонентів та виготовлення суміші проти ожеледиці, а це приготування, є останнім та заключним етапом заготівлі реагенту для потреб Ніжина, перед циклом робіт з зимового прибирання міста.

Загалом у “арсеналі” комунальників є понад 3000 тон суміші, частина якої наразі, згідно з замовлень, розвозиться до ніжинських дитячих садків, шкіл, підприємств, установ тощо.

Роботи з  заготівлі проведені оперативно та якісно, а це є запорукою того, що дороги Ніжина зможуть бути захищені від ожеледиці.

Unenizh.org.ua
2021-11-15 17:42:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин