Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи вплине скорочення поставок скрапленого газу на опалювальний сезон – думка експерта

Україна не використовує скраплений газ для опалення приміщень, тому обмеження його експорту з Росії жодним чином не вплине на проходження опалювального сезону.

Про це в коментарі Фактам ICTV заявив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

– Скраплений газ – це автомобільний газ, який використовується на АЗС. Також його використовують у балонному вигляді у будинках, де немає газопостачання. Тобто для приготування їжі. Ним ніхто не опалює приміщення, – пояснив експерт.

За його словами, використання цього газу в балонах збільшується саме влітку, коли люди виїжджають на дачі, зимою загальне споживання скрапленого газу населенням зменшується, оскільки в Україні більшість будинків газифіковані.

Водночас обмеження постачання скрапленого газу може вплинути на ціни на автозаправках.

– Підніметься вверх ціна саме на заправках. Але у автомобілістів є альтернатива. Як тільки газ дорожчає, починають більше користуватися дизельним пальним. Тобто вони конкурують. Скраплений газ використовують переважно для великогабаритних автомобілів, – наголосив Пендзин.

У листопаді Росія обмежила постачання скрапленого газу в Україну до рівня 30% від обсягів, заявлених раніше експортерами.

Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус запевнив, що це не повинно суттєво вплинути на ринок України, оскільки у листопаді низька активність щодо закупівлі цього газу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-04 20:07:43

Магазин Автозапчастин м.Ніжин