Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи ефективні вакцини від Covid-19 проти нового штаму Омікрон – МОЗ

Нині немає жодних даних, які б свідчили про те, що вакцини від коронавірусу не ефективні проти штаму Омікрон. А щоб це визначити, необхідно провести дослідження.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я на запит Фактів ICTV. Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на штам Омікрон буде доступна.

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала новий штам Covid-19 Омікрон таким, що викликає занепокоєння. Таку ж саму класифікацію надав Європейський центр контролю за хворобами.

Випадки зараження цим штамом вже виявили у Південно-Африканській Республіці, Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Станом на 26 листопада нові випадки також були зафіксовані у Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі. Усі зараження пов’язані із подорожами до країн Африки.

Поки що точно не зрозуміло, чи передається Омікрон швидше, ніж штам Дельта. Також достеменно невідомо, чи викликає нова мутація важчий перебіг захворювання у порівнянні з іншими варіантами.

У МОЗ додали, що новий штам може мати близько 30 мутацій, з яких частина викликає серйозне занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності вакцинного захисту.

Як вберегтися від штаму Омікрон? 

– Ефективними профілактичними заходами проти Омікрону залишаються: використання захисних масок, відстеження контактів та дотримання дистанції, – зазначили у МОЗ.

Міністерство закордонних справ вже рекомендувало громадянам України утриматись від поїздок до країн, де виявили цей штам.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-30 15:56:53

Магазин Автозапчастин м.Ніжин