Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чотири популярні шахрайські схеми, на які досі ведуться люди

Чотири популярні шахрайські схеми, на які досі ведуться люди

Гадаєте, що на гачок шахраїв можуть потрапити тільки недалекі люди, а вам це не загрожує? Насправді аферисти можуть знайти підхід до будь-кого.

Вони грають на наших слабкостях і майстерно виманюють гроші.

1. Ваш родич скоїв ДТП чи потрапив у поліцію.

Якщо незнайомець представляється поліцейським або лікарем та в телефонному режимі запевняє, що ваш родич потрапив у ДТП і терміново потребує грошей – зупиніться. Насамперед вам необхідно перевірити правдивість інформації. Подзвоніть безпосередньо до вказаного родича або на лінію 102!

2. Вашу банківську картку заблоковано

Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Ця інформація дасть йому можливість вкрасти ваші гроші з банківської картки. Тримайте цифри в таємниці від сторонніх очей.

3. Передплата товару чи послуги

Не варто робити передоплату за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати товар у неперевіреного продавця. В протилежному випадку, після отримання грошей, шахрай перестане виходити на зв’язок із вами.

4. Вам пощастило виграти приз

Не вірте смс-повідомленням про виграш. Наступний крок шахраїв – вмовити вас сплатити так звану заставу за вигаданий приз.

Джерело – Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Фото з мережі

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
18.01.2021